Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 11 lipca 2015 22:51 wyświetleń: 907

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV Niedziela w ciągu roku 12 lipca 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

12 lipca 2015 r.

XV  Niedziela  w  ciągu  roku

Dzisiejsza Ewangelia była kontynuacją opisu wydarzeń sprzed tygodnia, gdy słyszeliśmy o tym, że Chrystus nie był przyjęty przez swoich. I właśnie w kontekście tych zajść zostali rozesłani Apostołowie, aby głosić Dobrą Nowinę. Chrystus w ten sposób chciał im pokazać, że misja przepowiadania nie jest łatwa i napotyka nieraz na sprzeciw. Przekonał się o tym również prorok Amos z pierwszego czytania, który był człowiekiem wyrwanym ze swego środowiska i posłany przez Jahwe, aby wytykał bezprawie, jakie zapanowało w Izraelu. Jego działania nie przynosiły widocznych efektów, jednakże w ostatecznym rozliczeniu pozorna porażka Amosa była potrzebna, aby objawiła się moc Boga.

 

  1. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego. Na koniec sierpnia w diecezjalnych dożynkach podziękujemy Panu Bogu za dary ziemi i pracy rąk ludzkich.
  2. Na Procesję Fatimską, jutro – w trzynasty dzień lipca, zaprasza sąsiednia parafia św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy 3. Początek na Mszy Świętej o godz. 18.00. Patronami tego dnia są święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy żyli na przełomie X i XI wieku, i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej.
  3. Jerycho różańcowe zaprasza we wtorek, 14 lipca, po Mszy Świętej wieczornej do Kaplicy Mariackiej na całodobową adorację Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie połączoną z różańcową kontemplacją wydarzeń zbawczych.
  4. W środę, 15 lipca, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Patronem tego dnia jest św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.
  5. W czwartek, 16 lipca, obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej.
  6. W ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego (piąty koncert), zapraszamy do katedry w najbliższą sobotę, 18 lipca, o godz. 20.00. Wystąpią: KRZYSZTOF URBANIAK (Polska) – organy; Jakub Kościuszko (Polska) – gitara; Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna, Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent.
  7. Za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne, charytatywne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy za złożony tydzień temu dar serca na organizację przez CARITAS kolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin. Dziś, poprzez ofiarę do puszki, mamy możliwość wsparcia organizacji Światowych Dni Młodych w 2016 r., które odbędą się w Krakowie, a wcześniej we wszystkich diecezjach Polski.
  8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami oraz siostrami Jadwiżankami życzymy, by doświadczenie przeciwności, trudu i osobistej słabości było okazją do jeszcze większego przylgnięcia do Chrystusa by pokonać w sobie i w innych tak powszechną dziś pokusę zwątpienia, zniechęcenia i rezygnacji.
  9. Korzystającym z wakacji życzymy owocnego wypoczynku, który może stać się przestrzenią jeszcze większego rozwoju naszego życia duchowego, przyjaźni z Chrystusem, poprzez: codzienną przedłużoną modlitwę Słowem Bożym, częstszą, przeżywaną również w dni powszednie – Eucharystię, poprzez rekolekcje i pielgrzymki oraz kontemplację Stwórcy w Jego dziełach, w ramach odpoczynku na łonie przyrody.

 

W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy z naszej wspólnoty: śp. Annę Kukawską i śp. Jadwigę Tadajewską. Wieczny odpoczynek … .

 

 

 

utworzono : 2015-07-11 22:51
Wszystkich rekordów: