Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 9 sierpnia 2015 02:51 wyświetleń: 1089

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX Niedziela w ciągu roku 9 sierpnia 2015r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

9 sierpnia 2015r.

XIX  Niedziela  w  ciągu  roku

Wydarzenie opisane w pierwszym czytaniu odnosi nas do prawdy z dzisiejszej perykopy ewangelicznej
o Chlebie żywym, dającym życie. Jak bowiem Eliasz, nie mając już chęci do życia, ożywił się dzięki pokarmowi, przyniesionemu przez anioła, tak człowiek napełniany jest siłą życia dzięki Eucharystii: „
To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata”.

Liturgia słowa zachęca więc dziś nas, abyśmy wsparli się jedynie na Bogu i w Nim szukali pomocy,
którą z pewnością otrzymamy, jeżeli tylko będziemy starać się naśladować Chrystusa. Pisze o tym św. Paweł w drugim czytaniu, w Liście do Efezjan: „
Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważenie - wraz z wszelką złością. Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie”.

 1. W tym tygodniu patronują nam:         
  W poniedziałek - 10 sierpnia - św. Wawrzyniec, diakona i męczennika z III wieku (święto);  
  We wtorek - 11 sierpnia - św. Klara, dziewica, która żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek (wspomnienie obowiązkowe);      
  W piątek - 14 sierpnia - św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii (wspomnienie obowiązkowe);      
  W sobotę - 15 sierpnia - Najświętsza Maryja Panna Wniebowzięta (uroczystość obowiązkowa).
 2. Na Koncert Inauguracyjny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum zapraszamy jutro, w poniedziałek 10 sierpnia, o godz. 20.00, wstęp wolny. Msza Św. w intencji organizatorów festiwalu oraz wykonawców zostanie odprawiona dziś, 9 sierpnia, o godz. 12.00. Temu wydarzeniu towarzyszy wystawa grafiki Joanny Tumiłowicz - Stabat Mater.         
  Jutro, z racji przygotowań do koncertu, wszystkie Msze Św. sprawujemy w Kaplicy Mariackiej.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 oraz Msza Święta wieczorna w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
 4. Msza Święta z wigilii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - w najbliższy piątek o godz. 18.00. Po Eucharystii w Kaplicy Mariackiej rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniem tajemnic różańcowych.
 5. W sobotę – (obowiązkowa) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego. Msze Św. w tym dniu sprawujemy: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 21.00. Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się na każdej Mszy Św.
 6. Na kolejny koncert VIII Festiwalu Organowego zapraszamy w sobotę o godz. 20.00. Wystąpią: Ulrik Spang-Hanssen (Dania) – organy oraz Kwartet puzonowy „Tromb Quartet” (Poznań).
 7. Za wszelkie ofiary, składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę przeznaczoną na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego i na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy, by miłość Boża, która tak obficie udziela się nam w Eucharystii, w Sakramencie Pojednania oraz w Słowie Bożym, była źródłem wewnętrznej mocy w stawaniu się dla siebie nawzajem dobrymi i miłosiernymi, przebaczającymi sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie.
 9. W miniony piątek odeszła do wieczności rodzona siostra ks. Proboszcza, Jadwiga Grażyna Wesoły. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę o godz. 14.00 w parafii pw. Św. Anny w Jordanowie, diecezja Zielonogórsko-Gorzowska: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie … .

 

Dziś gościmy w naszej wspólnocie rodzinę misyjną posłaną przez Ojca Świętego do Serbii, Arkadiusza i Marzenę Majka, którzy podzielą się teraz z nami swoim świadectwem oraz doświadczeniem wiary.
Po Mszy Świętej będziemy mogli, naszymi dobrowolnymi ofiarami do puszek, wesprzeć misje Ad Gentes.

 

utworzono : 2015-08-09 02:51
Wszystkich rekordów: