Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 5 lipca 2015 14:39 wyświetleń: 785

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV Niedziela w ciągu roku 5 lipca 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

5 lipca 2015r.

XIV  Niedziela  w  ciągu  roku

 

 1. Dziś – czternasta niedziela w ciągu roku. Opisane przez św. Marka wydarzenie z Nazaretu uświadamia nam, jak bardzo trudno było Izraelitom uwierzyć w bóstwo Jezusa, skoro znali i dotykali Jego człowieczeństwa. A tymczasem Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem.
 2. Jutro w liturgii wspominamy bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę, która żyła w latach 1863–1922 i dużo zrobiła dla misji w Afryce, chociaż na misje nie wyjechała. Swoimi modlitwami obejmiemy wszystkich misjonarzy i misjonarki. Na Mszy Świętej o godz. 7.00 pożegnamy pielgrzymów rowerowych na Jasną Górę, w śród nich naszego ks. Proboszcza Seniora – Jana. 
 3. W środę obchodzimy wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera z zakonu franciszkańskiego, który żył w XV wieku i zasłynął jako dobry kaznodzieja i spowiednik. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a następnie – Msza Święta wieczorna w intencji próśb i podziękowań, które możemy składać do skarbony znajdującej się na wprost wejścia od ul. Grodzkiej.
 4. Comiesięczna modlitwa za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza zgromadzi nas w tym tygodniu, w najbliższy – drugi czwartek miesiąca, na Mszy Świętej o godz. 18.00. Intencją tej Eucharystii będą prośby i podziękowania, które zanosimy do Pana za wstawiennictwem patrona spraw beznadziejnych. Swoje intencje możemy składać do skarbony znajdującej się na wprost wejścia od ul. Grodzkiej.
 5. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Żył na przełomie V i VI wieku. Ułożył regułę zakonną, na której oparły się pierwsze zakony, jakie powstały w Kościele Zachodnim. Przez swoją działalność przyczynił się do rozwoju życia religijnego w Kościele i kultury w Europie. Papież Paweł VI w 1964 roku ogłosił go patronem Europy.
 6. Na czwarty już koncert, w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego, zapraszamy w sobotę o godz. 20.00. Wystąpią: Bogdan Narloch (Polska) – organy oraz Roman Gryń (Polska) – trąbka.
 7. Biuro parafialne w okresie wakacji jest otwarte we wtorki i czwartki w godz. od 11.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30. W sprawach pilnych zapraszamy każdego dnia i o każdej porze.
 8. Chorych w okresie wakacyjnym odwiedzamy po indywidualnym wezwaniu.
 9. Za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne, charytatywne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziś, kto jeszcze tego nie uczynił dwa tygodnie temu, możemy złożyć swój dar serca na organizację przez CARITAS kolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin. Za tydzień będzie możliwość wsparcia organizacji Światowego Dnia Młodych w 2016 r. w Krakowie.
 10. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami oraz siostrami Jadwiżankami życzymy, by poznawanie, poprzez lekturę Ewangelii, człowieczeństwa Chrystusa, wprowadzało Was w doświadczenie Jego Bóstwa.
 11. Korzystającym z wakacji życzymy owocnego odpocznienia. Nie zapominajmy, że czas wypoczynku może być bardzo pomocny w rozwoju naszego życia duchowego poprzez codzienną modlitwę Słowem Bożym, częstszą, przeżywaną również w dni powszednie – Eucharystię, rekolekcje, pielgrzymki oraz poprzez kontemplację Stwórcy w Jego dziełach.

 

Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy z naszej wspólnoty w minionym tygodniu: śp. Marię Urszulę Chrostek, śp. Tadeusza Zwolińskiego i śp. Ryszarda Kiesewettera. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… .

 

utworzono : 2015-07-05 14:39
Wszystkich rekordów: