Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 20 czerwca 2015 18:52 wyświetleń: 1016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela w ciągu roku 21 czerwca 2015r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

21 czerwca 2015r.

XII Niedziela w ciągu roku

 

 1. Słowo Boże tej niedzieli ukazuje nam prawdę, że nie istnieje żadna siła, która byłaby zdolna pokonać Boga. Jego królowaniu podlega wszystko. Trzeba nam więc zaufać Bogu i Jego potędze, która – jak zauważa św. Paweł – przepełniona jest miłością.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dziś i w dni powszednie tygodnia, o godz. 17.30.
 3. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Rocznice święceń kapłańskich będą obchodzić w tym dniu: ks. proboszcz senior Jan Kazieczko – 46; ks. prałat Stanisław Skibiński – 48; ks. Wojciech Chuchała – 33. Prosimy o modlitwę w intencji Księży Jubilatów i zapraszamy wieczorem, o godz. 18.00, na Mszę Świętą wigilijną uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Ks. Jan Kazieczko, Proboszcz Senior, obchodzi w tym dniu swoje imieniny. Pamiętając w modlitwach o Księdzu Solenizancie zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 połączoną z nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 5. Również w środę, parafia pw. Św. Jana Chrzciciela z naszego dekanatu Szczecin Śródmieście ul. Bogurodzicy, przeżywa doroczną uroczystość odpustową. Suma odpustowa zostanie tam odprawiona o godz. 18.00.
 6. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów, a także pracowników administracji szkół, zapraszamy do katedry na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00 i o godz. 9.00.
 7. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić podczas Mszy Świętych niedzielnych, dziś wieczorem podczas adoracji od godz. 20.00 oraz w czasie ostatniej niedzielnej Eucharystii w Szczecinie o godz. 21.00. W tygodniu spowiadamy rano od 6.45 do 7.30, od 11.45 do 12.45 i od 17.00 do 18.45.
 8. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że czas wakacji może stać się bardzo pożytecznym w rozwoju naszego życia duchowego, naszej więzi z Jezusem poprzez modlitwę Słowem Bożym, może i częstszą Eucharystię, różne rekolekcje i pielgrzymki wakacyjne oraz poprzez kontemplację Stwórcy w Jego dziełach.
 9. W sobotę, 27 czerwca, zapraszamy na drugi koncert w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Ten koncert będzie poświęcony LUDZIOM MORZA. Wystąpią: Wacław Golonka (Polska) – organy; Chór Akademii Morskiej w Szczecinie; Chór „Camerata Coral” (Puerto Rico).
 10. Za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne, charytatywne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy za ofiarowany tydzień temu dar serca na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Dziś natomiast Caritas przeprowadzi zapowiedzianą kwestę do puszek na organizację kolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin. Za każdy „wdowi grosz” wyrażamy w imieniu obdarowanych słowa wdzięczności – BÓG ZAPŁAĆ.
 11. 11.  Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami oraz siostrami Jadwiżankami, życzymy osobistego doświadczenia mocy miłości Pana Boga w różnych zmaganiach naszej codzienności.

W tym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty śp. Krystyna Dokurno i śp. Zbigniew Kasiewicz – wieczny odpoczynek …

utworzono : 2015-06-20 18:52
Wszystkich rekordów: