Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 15 czerwca 2015 13:09 wyświetleń: 728

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI Niedziela w ciągu roku 14 czerwca 2015r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

14 czerwca 2015r.

XI Niedziela w ciągu roku

 

  1. Przed chwilą liturgia słowa XI Niedzieli Roku przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu. Dzisiaj natomiast, poprzez osobistą więź z Panem Bogiem, budowaną na drodze modlitwy oraz życia sakramentalnego, i wynikającej z tego wyobraźni miłosierdzia, czynnie uczestniczymy w rozwoju tego królestwa w nas i wokół nas.
  2. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa - codziennie o godz. 17.30.
  3. Jerycho różańcowe zaprasza dziś po Mszy Świętej wieczornej do Kaplicy Mariackiej na całodobową adorację Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie połączoną z różańcową kontemplacją wydarzeń zbawczych.
  4. W ramach I Europejskiego Festiwalu im. Carla Loewego zapraszamy dziś o godz. 19.00 na koncert: „Carl Loewe in memoriam”. Wystąpią: Marcus Köhler (baryton) i Małgorzata Klorek (organy).
  5. W poniedziałek (15 czerwca) patronuje nam bł. Jolanta, zakonnica, siostra św. Kingi. Żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową – klaryską. Jest godną naśladowania w obecnym stuleciu.
  6. W środę (17 czerwca) wspominamy św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, artystę – malarza, uczestnika powstania styczniowego 1863 roku, a w końcu zakonnika, który oddał się posługiwaniu ubogim i z myślą o nich założył dwa zgromadzenia zakonne. Zmarł 25 grudnia 1916 roku w Krakowie.
  7. Środowe nabożeństwo czerwcowe łączymy z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Święta wieczorna będzie sprawowana w intencji nowennowych próśb i podziękowań.
  8. W sobotę 20 czerwca rozpoczyna się VIII Międzynarodowy Festiwal Organowy. Wystąpią: Józef Serafin (organy) i chór z Korei Południowej.
  9. Za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne, charytatywne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Dziękujemy za ofiarowany tydzień temu dar serca na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dziś ofiarami do puszek możemy wspomóc Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Natomiast w przyszłą niedzielę Caritas przeprowadzi kwestę do puszek na organizację kolonii letnich dla dzieci z ubogich rodzin. Za każdy „wdowi grosz” jeszcze raz serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  10. 10.  Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami oraz siostrami Jadwiżankami życzymy żywego doświadczenia Królestwa Bożego, które, przyjęte poprzez zasłuchanie w Słowo Boże i życie sakramentalne, ma moc zmieniać nasze pragnienia, oczekiwania, nastawienia, plany i postawy.

 

 

W tym tygodniu do wieczności odeszła z naszej wspólnoty śp. Janina Gurda – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

utworzono : 2015-06-15 13:09
Wszystkich rekordów: