Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 6 czerwca 2015 23:52 wyświetleń: 1003

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela w ciągu roku 7 czerwca 2015r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

7 czerwca 2015r.

X Niedziela w ciągu roku

 

  1. Obchodzona dziś dziesiąta niedziela w ciągu roku, jest zarazem Dniem Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami do puszek, po Mszy Świętej, wspieramy budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z Eucharystyczną procesją, dziś o godz. 17.30. Przez kolejne dni Oktawy Bożego Ciała w ten sam sposób uwielbimy Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W czwartek, w ostatni dzień Oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, błogosławieństwo wianków i dzieci. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci dotarły na to spotkanie z Panem Jezusem.
  3. W poniedziałek, 8 czerwca – patronuje nam św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich. Dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Własną biżuterię przeznaczyła na rozwój Akademii Krakowskiej, późniejszego Uniwersytetu Jagiellońskiego, najstarszej uczelni w Polsce i jednej z najstarszych w świecie. Nasze siostry Jadwiżanki przeżywają w tym dniu uroczystość swojej Patronki i zapraszają na Mszę Świętą o godz. 18.00.
  4. W środę, 10 czerwca – wspominamy bł. Bogumiła, biskupa. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności.
  5. W czwartek, 11 czerwca – liturgia Kościoła ukazuje nam św. Barnabę, apostoła rodem z Cypru, bliskiego współpracownika św. Pawła i towarzysza jego pierwszej podróży misyjnej.
  6. W piątek, 12 czerwca br. – przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w szczecińskich obchodach Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta procesja eucharystyczna rozpocznie się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa, połączona z zakończeniem Roku Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanktuarium. Po niej nastąpi Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi – obchodzimy w sobotę.
  8. Za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne, charytatywne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek wspieramy Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.
  9. 9.     Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem - Proboszczem Seniorem, wszystkimi duszpasterzami oraz siostrami Jadwiżankami życzymy, by wołanie Pana Boga „gdzie jesteś” było zawsze przyjmowane jako głos Opatrzności Bożej zatroskanej o zbawienie każdego człowieka.

 

 

W tym tygodniu do wieczności odeszli z naszej wspólnoty: śp. Józef Pajor i śp. Czesław Szyszło – wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

utworzono : 2015-06-06 23:52
Wszystkich rekordów: