Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 2 maja 2015 22:26 wyświetleń: 1072

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 maja 2015r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba Apostoła

ul. Świętego Jakuba 1

70-543 Szczecin

 

OGŁOSZENIA

DUSZPASTERSKIE

3  maja  2015r.

V Niedziela  Wielkanocna

 

 1. 1.       Dziś – piąta niedziela Wielkanocy i 224. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Związaną z tym dniem uroczystość Królowej Polski liturgicznie obchodziliśmy wczoraj, ponieważ obchód niedzieli – dnia zmartwychwstania Chrystusa Pana, ma wyższą rangę w kalendarzu liturgicznym.
 2. 2.       Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Jako Polacy, doświadczając przez wieki tak wielu łask od Pana Boga za pośrednictwem Maryi, z ufnością i wytrwałością, również w tych czasach, wzywajmy Jej orędownictwa.
 3. 3.       Jutro wspominamy św. Floriana, patrona strażaków. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy w tak różnych potrzebach spieszą nam z ofiarną pomocą.
 4. 4.       W środę obchodzimy święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Nabożeństwo Majowe w tym dniu będzie połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. 5.       W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, i św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
 6. 6.       W przyszłą niedzielę będziemy gościć alumnów naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Spotkanie z klerykami będzie dopełnieniem kończącego się dziś Tygodnia Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele. Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na szczecińskie seminarium.
 7. 7.       Zapraszamy małżonków i rodziny do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, która odbędzie się w sobotę, 16 maja br. i będzie połączona z obchodami IX Rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu. Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje wyjazd autokarem na tę pielgrzymkę. Zgłoszenia prosimy kierować do Pani Krystyny Piotrowskiej-Szymali, Diecezjalnego Doradcy Życia Rodzinnego, tel. 601 369 801. (zbiórka przy Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy 3, wyjazd o godz. 8.30, koszt pielgrzymki 20 zł)
 8. 8.       Katedralne Biuro Pielgrzymkowe SANTIAGO organizuje w dniach od 09 do 13 czerwca br. pięciodniową pielgrzymkę do Włoch, której punktem kulminacyjnym będzie nawiedzenie, odsłoniętego do publicznego uczczenia, Całunu Turyńskiego.
 9. 9.       W dniach od poniedziałku do środy (4-5 maja br.) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, pod hasłem: „Daj nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata – wspólnie zrealizujmy projekty edukacyjne w Afryce”. W tych dniach, w godzinach od 8.00 do 19.00 (w środę do 16.00!!!) zbieramy nieodpłatnie w garażu nowej kanonii zużyte: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD … itp.
 10. 10.  Za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafialne oraz ogólnokościelne, za złożone tydzień temu ofiary na pomoc dla Kościoła Lwowskiego, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 11. 11.  Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem - proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami oraz siostrami Jadwiżankami życzymy coraz owocniejszego trwania w Chrystusie – krzewie winnym poprzez zasłuchanie w Słowo Boże i doświadczenie obecności Pana Zmartwychwstałego w znakach sakramentalnych.

W minionym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy z naszej wspólnoty śp. Bogdana Chrząstek i śp. Teresę Wojcieszek - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 
   

 

utworzono : 2015-05-02 22:26
Wszystkich rekordów: