Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 25 grudnia 2015 11:44 wyświetleń: 1271

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA 25 grudnia 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Św. Jakuba Apostoła

ul. Św. Jakuba Ap. 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

25 grudnia

2015r.

 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

 

W sześćdziesiątym piątym tygodniu lat według proroctwa Daniela, w sto dziewięćdziesiątej czwartej olimpiadzie - według kalendarza greckiego, w 752 roku po założeniu miasta Rzymu, w 42 roku panowania Oktawiana Augusta, cesarza rzymskiego, gdy na całym świecie nastał pokój, zechciał Jezus Chrystus, wieczny Bóg i Syn wiecznego Ojca, świat uświęcić przez swoje błogosławione przyjście. Dlatego święcimy dziś narodzenie Pana naszego Jezusa Chrystusa według ciała.

  1. Za nami Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem przybyliśmy do naszej świątyni by poprzez celebrację Eucharystii doświadczyć uobecnienia tajemnicy Bożego Narodzenia.
  2. W dzień Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele sprawujemy: o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00 (nie ma Mszy Świętej o 7.00). Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte sprawujemy według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane jutro na tacę będą przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Najbliższa niedziela, pierwsza po Narodzeniu Pańskim, to święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte sprawujemy według stałego porządku.
  5. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy 7 stycznia 2016 r.
  6. Dziękujemy wszystkim tym osobom, które na różne sposoby pomogły nam owocnie przeżyć adwentowe, roratnie oczekiwanie na przyjście Pana. Dziękuję piekarzom z Cechu Rzemiosł Spożywczych za drożdżówki a zespołowi katedralnemu za codzienne kakao. Dziękujemy Scholi Katedralnej z Panem Michałem na czele. Dziękujemy Siostrom Jadwiżankom za codzienną Jutrznię oraz za przygotowanie kościoła do godnego przeżywania Bożego Narodzenia. Dziękujemy Ofiarodawcom choinek oraz różnych elementów bożonarodzeniowej dekoracji. Dziękujemy wszystkim, którzy w to dzieło włożyli swoje serce i poświęcili swój czas. Dziękuję Księżom za ofiarną posługę słowa i sakramentów. Dziękujemy diakonowi Michałowi.
  7. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Z całego serca dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, Organizatorom i Woluntariuszom Pierwszego Katedralnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego oraz Wigilii dla Bezdomnych i Ubogich – BÓG ZAPŁAĆ.
  8. Na ten czas Bożego Narodzenia wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy doświadczenia w sercach i rodzinach, w środowiskach sąsiedzkich, zawodowych oraz społecznych, głębokiego pokoju, który nieustannie płynie od Nowonarodzonego Księcia Pokoju – Jezusa poprzez Sakrament Pojednania i Eucharystię, uzdalniając do wzajemnego przebaczenia, przeproszenia i pojednania.

 

 

 

 

 

KOMUNIKAT KURII BISKUPIEJ:

„Serdecznie zapraszamy mieszkańców Szczecina do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Zwycięstwa w Szczecinie, w Święta Bożego Narodzenia, 25 i 26 grudnia br. w godz. od 10.00 do 18.00. Szczególnie zachęcamy do udziału w spotkaniu modlitewnym przy szopce i składaniu życzeń świątecznych pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, 25 grudnia, o godz. 15.00”.

utworzono : 2015-12-25 11:44
Wszystkich rekordów: