Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 12 grudnia 2015 23:58 wyświetleń: 1207

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 13 grudnia 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

13  grudnia  2015r.

TRZECIA  NIEDZIELA  ADWENTU

„Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi by nam udzielać swoich darów i łask, by skierować do nas swoje orędzie miłości. Jednak Boga słyszymy tylko wtedy, kiedy chcemy Go słuchać. On jest zawsze pośród nas, o czym w pierwszym czytaniu przekonywał nas prorok Sofoniasz. Święty Paweł w drugim czytaniu wzywa do radości w Panu, ponieważ bliskie jest Jego przyjście. Żadne smutki, ani życiowe trudności dnia codziennego, nie są w stanie przysłonić nam radości ze spodziewanego z Nim spotkania. Jan Chrzciciel w Ewangelii podaje niezbędne wskazówki, które jeszcze bardziej pozwolą nam przygotować się na spotkanie z Tym, który chrzcić nas będzie Duchem Świętym.

Trzydzieści cztery lata temu radość tej niedzieli przerwały dramatyczne wydarzenia związane z wprowadzeniem stanu wojennego. W modlitwie zawsze pamiętajmy o naszej umiłowanej Ojczyźnie.

 1. Dzisiaj w naszej Katedrze podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.00. Ks. Arcybiskup Metropolita otworzy Drzwi Święte - Bramę Miłosierdzia. Podczas Eucharystii modlić się będziemy za naszych
  Pasterzy: Abpa Andrzeja i Bpa Henryka, którzy w tym tygodniu przeżywać będą rocznice swoich urodzin.
 2. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej rozpocznie się Jerycho różańcowe. Zapraszamy do Kaplicy Mariackiej na całodobową adorację Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, połączoną z różańcową kontemplacją wydarzeń zbawczych.
 3. 17 grudnia, w czwartek, obchodzić będziemy 45. rocznicę grudnia 70. Zapraszamy do naszej Bazyliki Archikatedralnej na uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o godzinie 9.30.
 4. Zapraszamy na Koncert Arcydzieła Muzyki Organowej w piątek na godz. 19.00. Wstęp wolny.
 5. Roraty w Adwencie, od poniedziałku do soboty – godz. 6.30. Po Mszy Świętej – tradycyjne śniadanie, agapa. Fundatorami pieczywa są piekarze z Cechu Rzemiosł Spożywczych ze Szczecina.
 6. Poranna modlitwa brewiarzowa – Jutrznia – w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00.
 7. Do świąt Bożego Narodzenia jest coraz bliżej. Postarajmy się o ich głęboki, chrześcijański wymiar. Opłatki możemy nabyć na stoliku przy zakrystii. Przy wyjściu z kościoła znajduje się także stoisko CARITAS gdzie można nabyć świece na stół wigilijny. Harcerze rozprowadzają gipsowe figurki
  Dzieciątka Jezus. Produkty żywnościowe do paczek dla ubogich możemy przynosić do zakrystii
  w przyszłą niedzielę.
 8. Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który będzie miał miejsce na placu przy naszej Katedrze
  w dniach od 16 do 20 grudnia. Stoiska kiermaszowe będą otwierane w godzinach
  od 9.30 do 19.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych przedświątecznych propozycjach.
  Na najmłodszych czekać będzie Św. Biskup Mikołaj. Na stoiskach będzie można nabyć: suszone owoce, sękacze, tradycyjne wędliny z Podlasia, ręcznie szyte maskotki, miody z pasieki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne i różne rękodzieła. Podczas trwania kiermaszu będą również sprzedawane choinki. Dochód
  z kiermaszu przeznaczony będzie na organizację Wigilii dla Bezdomnych, Ubogich
  i Samotnych
  Mieszkańców Szczecina (21 grudnia – poniedziałek, godz. 16.00). Organizacja tej Wigilii jest możliwością wykonania choćby jednego z Uczynków Miłosierdzia na początku tego Roku Świętego. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w pomoc w organizacji kiermaszu lub przy Wigilii dla Potrzebujących, zapraszamy na spotkanie jutro, w poniedziałek, do katedry na godz. 19.00. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ma takie pragnienie w sercu. Zapraszamy gimnazjalistów, uczniów szkół średnich, studentów, rodziców, babcie, dziadków
  i sąsiadów. Dla wszystkich starczy zajęć! Zwracamy się z prośbą o ofiarowanie domowego ciasta na kiermasz. Ofiary składane na tacę dzisiaj oraz w następną niedzielę przeznaczamy na przygotowanie Wigilii i paczek świątecznych dla osób biednych z naszego miasta.
 9. Rekolekcje Adwentowe na progu Bożego Narodzenia rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Nauki rekolekcyjne wygłosi dla nas ks. dr Marcin Szczodry.
 10. Za wszelkie dobroć serca, zrozumienie, ofiary duchowe i materialne, za pomoc w organizację Kiermaszu
  i Wigilii
  wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. W minioną niedzielę modliliśmy się za Kościół na Wschodzie, zwłaszcza w intencji naszych braci i sióstr z krajów dawnego Związku Sowieckiego.
  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będziemy mogli ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
 11. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz
  z całym zespołem katedralnym życzymy owocnego przeżywania czasu Adwentu oraz doświadczenia tej radości, która płynie od przychodzącego Pana.
 12. Przy wyjściu z Katedry zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W ofercie rozprowadzamy Niedzielę, Miłujcie się, L’osservatore Romano, Gość Niedzielny. Szczególnej uwadze polecamy Małego Gościa wraz
  z płytą dla dzieci.
 13. W najbliższą sobotę ks. proboszcz Dariusz będzie obchodził swoje imieniny. Msza Święta za Czcigodnego Solenizanta w Niedzielę o godz. 12.00. Do modlitwy serdecznie zapraszamy.

 

W minionym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty do wieczności:

Zofia Stefańska, Zofia Kunert, Elżbieta Mazideńska.

utworzono : 2015-12-12 23:58
Wszystkich rekordów: