Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 29 grudnia 2015 08:54 wyświetleń: 1414

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA - MARYI - JÓZEFA

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA pw. Św. Jakuba Apostoła

ul. Św. Jakuba Ap. 1

70-543 Szczecin

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

27 grudnia 2015 r.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

JEZUSA - MARYI - JÓZEFA

 

W dzisiejszym fragmencie Ewangelii widzimy Maryję i Józefa szukających Jezusa. Dziecko cudownie dane i otrzymane przez Boga zgubiło się. Misja powierzona Świętej Rodzinie wydaje się być zagrożona.

Każda rodzina chrześcijańska ma swoją misję do wypełnienia - pełne miłości wychowanie dzieci czy świadectwo wiary dawane otoczeniu. Zdarza się, że rodzina nie wywiązuje się z zadania powierzonego im przez Boga. W wielkich lub małych rzeczach rodzina zawodzi.

Pan Jezus pyta swoich zatroskanych rodziców: „Dlaczego mnie szukaliście? Czy nie wiecie, że mam być w tym, co należy do mego Ojca?”. Pomimo tego, że z Maryją jest św. Józef, Pan Jezus mówi o innym Ojcu – Ojcu Niebieskim. Jeżeli w twojej rodzinie czegoś brakuje, pamiętaj, że jesteś również członkiem Rodziny Kościoła. Ojciec tej Rodziny jest samą miłością i kocha wszystkie swoje dzieci. Wystarczy, abyś przyszedł do tego, co do Niego należy.                                                                 Por. www.modlitwawdrodze.pl

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: *W poniedziałek, 28 grudniaśw. Młodziankowie, niewinne dzieci z Betlejem zamordowane z rozkazu Heroda obawiającego się o swoją władzę i przywileje. Dzień ich liturgicznego święta to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych; *W czwartek, 31 grudniaśw. Sylwester, papież w okresie od 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335 r. Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego; *W piątek, 1 stycznia – Święta Boża Rodzicielka Maryja; *W sobotę, 2 styczniaśw. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, nazywani Ojcami Kapadockimi. Bronili oni czystości wiary przed błędami, które wówczas próbowały odciągać ludzi od prawdy objawienia.
  2. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 18.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum, za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przy tej okazji przypominamy, że w Roku Jubileuszu Miłosierdzia w naszej Bazylice Archikatedralnej, która jest kościołem stacyjnym, możemy każdego dnia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie a także za dusze w czyśćcu cierpiące.
  3. Nowy Rok postarajmy się rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Eucharystie sprawujemy według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 7.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W Nowy Rok, 1 stycznia 2016 r., serdecznie zapraszamy na Noworoczny Koncert Kolęd do naszej Bazyliki Archikatedralnej, który odbędzie się o godz. 19.00. Koncert wykona Chór Męski „Słowiki 60” im. Jana Szyrockiego. Koncert poprzedzi uroczysta Msza Święta o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.
  5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę, 2 stycznia 2016 r.
  6. Na wspólną modlitwę różańcową zapraszamy w sobotę o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca.
  7. Kolędę rozpoczniemy 7 stycznia 2016 r. Plan zostanie podany w najbliższym czasie.
  8. Za dobroć serca i zrozumienie, za ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, oraz ogólnokościelne, za wczorajszą tacę na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  9. Na ten czas trwającej Oktawy Bożego Narodzenia i wkraczania w kolejny rok kalendarzowy, wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, Duszpasterzami, Siostrami Jadwiżankami oraz całym Zespołem Katedralnym życzymy głębokiego doświadczania pokoju, którego Bóg pragnie nam nieustannie udzielać poprzez Słowo Boże, Sakramenty Kościoła, osobistą modlitwę oraz pełnione przez nas dzieła miłosierdzia. 
utworzono : 2015-12-29 08:54
Wszystkich rekordów: