Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 12 kwietnia 2015 00:56 wyświetleń: 1030

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba Apostoła

ul. Świętego Jakuba 1

70-543 Szczecin

 

OGŁOSZENIA

DUSZPASTERSKIE

12  kwietnia  2015r.

II Niedziela  Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

 

 1. 1.         Dziś, w drugą niedzielę Wielkanocy, kończymy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Niedziela ta, nazywana białą od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, nosi również nazwę Niedziela Miłosierdzia Bożego ze względu na wyraźne życzenie samego Chrystusa Pana wyrażone w objawieniach św. Siostrze Faustynie.
 2. 2.         Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia dziś o godz. 15.00. Będziemy wspólnie wołać o miłosierdzie dla nas i całego świata.
 3. 3.         Dziś, w święto Miłosierdzia Bożego, obchodzimy patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Caritas dla rodziny. Celem tego tygodnia, jak uczył nas św. Jan Paweł II, jest przede wszystkim budzenie naszej wyobraźni miłosierdzia. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci: chorych, ubogich, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity w przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Caritas.
 4. 4.         Ks. Michał Mikołajczak wraz z kolegami z roku będzie obchodził w naszej katedrze trzecią rocznicę Święceń Kapłańskich. Do wspólnej modlitwy w intencji młodych księży zapraszamy w najbliższy wtorek, 14 kwietnia, o godz. 18.00.
 5. 5.         Na Jerycho Różańcowe zapraszamy we wtorek, 14 kwietnia, po Mszy Świętej wieczornej.
 6. 6.         Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się w środę o godz. 18.00.
 7. 7.         W czwartek przypada 87. rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Pamiętajmy w modlitwie przed Panem w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.
 8. 8.         Szczeciński Marsz dla Życia pod hasłem Kobieta jest piękna wyruszy z Jasnych Błoni od figury św. Jana Pawła II za tydzień, w trzecią niedzielę Wielkanocy, 19 kwietnia, o godz. 15.00.  Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej gdzie będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Na zakończenie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich do udziału oraz do przyniesienia jednorazowych pieluszek dla dzieci w potrzebie, które będzie można złożyć przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.
 9. 9.         Katedralne Biuro Pielgrzymkowe SANTIAGO organizuje w dniach od 09 do 13 czerwca br. pięciodniową pielgrzymkę, której punktem kulminacyjnym będzie nawiedzenie, odsłoniętego do publicznego uczczenia, Całunu Turyńskiego. Szczegóły znajdziemy na plakacie i w biurze pielgrzymkowym.  
 10. 10.    Za ofiary duchowe i materialne wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 11. 11.    Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem - proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami oraz siostrami Jadwiżankami życzymy, by modlitwa JEZU UFAM TOBIE była zawsze dla Was przestrzenią otwarcia serca na wszystkie owoce Paschy Pana.

 

 
   

 

utworzono : 2015-04-12 00:56
Wszystkich rekordów: