Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 5 grudnia 2015 17:31 wyświetleń: 1059

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Druga Niedziela Adwentu 6 grudnia 2015 r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

6  grudnia  2015r.

DRUGA  Niedziela  Adwentu

   Dzisiejsza, Drugą Niedzielę Adwentu, przybliża nas do przyjścia Pana.

W Kościele Powszechnym, we wtorek 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, rozpocznie się Nadzwy­czajny Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez papieża Franciszka.

 

W drugim tygodniu Adwentu patronują nam: *w poniedziałek, 7 XIIśw. Ambroży Bp i doktor Kościoła; *w środę, 8 XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. Roraty w Adwencie, od poniedziałku do soboty – godz. 6.30. Po Mszy Świętej – tradycyjne śniadanie, agapa. Fundatorami pieczywa są piekarze z Cechu Rzemiosł Spożywczych ze Szczecina.
 2. Poranna modlitwa brewiarzowa – Jutrznia – w dni powszednie Adwentu o godz. 6.00.
 3.  
 4. Komunikat Kurii Metropolitalnej:  1 „Apostolat Chorych zaprasza osoby chore i niepełnosprawne wraz z opiekunami na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia, w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, po której będzie Msza Święta oraz dzielenie się opłatkiem.”
  2
   „Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która odbędzie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia br., o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Ponadto zapraszamy wszystkich w najbliższą niedzielę, 13 grudnia br., również do Katedry na uroczystą Mszę Świętą o godz. 18.00. Podczas tej liturgii, stanowiącej diecezjalne rozpoczęcie Roku Świętego, Ks. Arcybiskup Metropolita otworzy Drzwi Święte - Bramę Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich na te liturgie, aby świętowany wspólnie Jubileusz był widzialnym znakiem naszej komunii.”
 5. Za wszelkie dobroć serca, zrozumienie, ofiary duchowe i materialne składane na potrzeby parafialne, charytatywne, misyjne, ogólnokościelne, oraz na Światowe Dni Młodych – wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 6. Opłatki na stół wigilijny możemy nabyć na stoliku przy zakrystii. Świece CARITAS do nabycia przy wyjściu z katedry
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście, wraz z ks. Janem – Proboszczem Seniorem, duszpasterzami, siostrami Jadwiżankami oraz całym zespołem katedralnym życzymy owocnego przeżywania czasu Adwentu.

 

 

utworzono : 2015-12-05 17:31
Wszystkich rekordów: