Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 26 kwietnia 2015 16:57 wyświetleń: 1027

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 kwietnia 2015r.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba Apostoła

ul. Świętego Jakuba 1

70-543 Szczecin

 

OGŁOSZENIA

DUSZPASTERSKIE

26 kwietnia  2015r.

IVNiedzielaWielkanocna

 

  1. 1.       Dziś, w czwartą niedzielę Wielkanocy– niedzielę Dobrego Pasterza, obchodzimy 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania. Na prośbę Metropolity Lwowskiego Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, po każdej Mszy Świętej ofiarami do puszek możemy wesprzeć Kościół na Ukrainie, aw szczególności Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Lwowskiej.
  2. 2.       W tymtygodniu przypada 8. rocznica śmierci śp. Ks. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego i 5. rocznica śmierci śp. Ks. Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W intencji zmarłych Pasterzy naszej Archidiecezji zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi we wtorek, 28 kwietnia br., o godz. 18.00. Liturgię poprzedzi modlitwa przy Krypcie Biskupów Szczecińsko-Kamieńskich o godz. 17.45. Mszę Świętą za śp. Ks. Arcybiskupa Kazimierza odprawiw środę o godz. 18.00Ks. Biskup Henryk Wejman. Msza Święta za śp. Ks. Arcybiskupa Zygmunta zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.00.
  3. 3.       W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocyo godz. 18.00 oraz Msza Święta w intencji próśb i podziękowań.
  4. 4.       W czwartek rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe. Przez cały miesiąc maj,w niedziele i dni powszednie,o godz. 17.30, będziemy wołać słowami Litanii Loretańskiej o wstawiennictwo Maryi, Matki Pana Jezusa, w intencjach: osobistych, parafialnych, diecezjalnych, narodowych, ogólnoświatowychoraz w intencjach Kościoła Powszechnego. Jako Polacy, doświadczając przez wieki tak wielu łask od Pana Boga za pośrednictwem Maryi, z ufnością i wytrwałością również w tych czasach wzywajmy Jej orędownictwa.
  5. 5.       W tym tygodniu przypadają: czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie od godz. 7.00 do 7.30, od 12.00 do 13.00 i od 17.00 do 18.45.
  6. 6.       W piątek obchodzimy wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.Szczecińska parafia na Pomorzanach (ul. Połabska), której patronuje św. Józef, organizuje w tym dniu pierwszy Jarmark Józefowy. Szczegóły znajdziemy na plakacie.
  7. 7.       W sobotę wspominamy św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Rano odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych naszej parafii. Rodziny i opiekunów chorych, do którychksiądz nie przychodzi, a chcieliby korzystać z posługi sakramentalnej, prosimy o zgłoszenia wizyt domowych. Po Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  8. 8.       Za wszelkie ofiary wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
  9. 9.       Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście,wraz z ks. Janem -proboszczem seniorem, wszystkimi duszpasterzami oraz siostrami Jadwiżankami życzymy, by w Waszym chrześcijańskim życiu duchowym doświadczenie, że Pan jest Dobrym Pasterzem, było stale obecne.

                                                          

W minionym tygodniu, na miejsce wiecznego spoczynku, odprowadziliśmy z naszej wspólnoty śp. Jadwiga Owsianik - Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 
   

 

utworzono : 2015-04-26 16:57
Wszystkich rekordów: