Katedra Live

PROJEKT

Rok 2015

Rok 2015 1 listopada 2015 11:10 wyświetleń: 932

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. Świętego Jakuba

ul. Świętego Jakuba Apostoła 1

70-543 Szczecin

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

01 LISTOPADA 2015r.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

XXXI  Niedziela  w  ciągu  roku

Droga Błogosławieństw, którą ukazuje dzisiejsza Ewangelia jest drogą do Szczęścia. Każdy z nas jest zaproszony przez Chrystusa do udziału w Szczęściu, tym Szczęściem jest powołanie każdego i każdej z nas do Świętości. Idźmy tą drogą…

 1. Dzisiaj w  Uroczystość Wszystkich Świętych w naszej Bazylice Archikatedralnej Msze Święte sprawujemy jak w każdą niedzielę. W Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym przy ul. Ku Słońcu – Msze Święte o godz. 9.00, 12.00 i 15.00; na Cmentarzu Nowym przy ul. Bronowickiej – Msza Święta o godz. 15.00. Procesja modlitewna za zmarłych wyruszy z Kaplicy Głównej Cmentarza Centralnego bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej
  o godz. 12.00 przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę Andrzeja Dzięgę.
 2. W Dzień Zaduszny, 2 listopada, Msze Święte w naszej Bazylice Archikatedralnej będą sprawowane o godz. 7.00, o godz. 10.00 - Ks. Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, o 12.00 i o godz. 18.00 - Ks. Biskup Henryk Wejman. Msza Święta przy grobowcu kapłańskim na Cmentarzu Centralnym, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana, rozpocznie się o godz. 15.00.
 3. W dniu dzisiejszym Klerycy naszego Seminarium Duchownego, na Cmentarzach w Szczecinie, Stargardzie Szczecińskim oraz w Policach, będą przyjmowali wypominki za zmarłych, w miejscach oznaczonych tablicami
  z napisem Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Zmarli wymieniani w wypominkach będą powierzani Bożemu Miłosierdziu w modlitwach, które odbywać się będą dzisiaj w Kaplicy Głównej na Cmentarzu Centralnym oraz przez cały miesiąc listopad w kościele seminaryjnym. 
 4. Trwają w naszej parafii Katechezy Neokatechumenalne. Na kolejne katechezy, w każdy wtorek i piątek
  o godz. 19.15
  , zapraszamy dorosłych i młodzież.
 5. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  Nowenna i Msza Święta
  o godz. 18.00 w intencjach zanoszonych do Pana Boga za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W pierwszy czwartek o godz. 18.00 Eucharystia z Godziną Świętą w intencji o powołania kapłańskie, misyjne
  i zakonne, oraz w intencji osób duchownych i konsekrowanych.
  W pierwszy piątek Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00.
  W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny
  o godz. 12.00.  Wieczorem, na Mszy Świętej o godz. 18.00, modlimy się w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.
  Po Eucharystii odbędzie się spotkanie formacyjne dla tej grupy parafialnej połączone ze zmianą różańcowych tajemnic. W sobotę odwiedzamy chorych. Prosimy o zgłaszanie nowych chorych oczekujących na posługę sakramentalną.        
  Spowiedź Święta: Niedziela – podczas wszystkich Mszy Świętych oraz wieczorem, od godz. 20.00, w czasie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu przed ostatnią niedzielną Eucharystią w Szczecinie, sprawowaną w naszej Bazylice Archikatedralnej o godz. 21.00; Dni powszednie tygodnia – od 6.45 do 7.30, od 11.45 do 12.45
  i od 17.00 do 18.45.
 7. W tym tygodniu spotkanie dla młodzieży (klas 1-3 GM i szkół średnich) przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 18.00 przy Katedrze.
 8. Spotkanie dla młodzieży w ramach przygotowania do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży  w lipcu 2016r. odbędzie się w najbliższy piątek: Msza Święta o godz. 18.00, po nabożeństwie zapraszamy na drugą część spotkania na starą kanonię.
 9. W następną Niedzielę młodzi harcerze będą przy naszej Katedrze rozprowadzać flagi biało – czerwone przed Dniem Niepodległości. Wesprzyjmy tę dobrą ideę, składając ofiary przy tej okazji na rzecz młodych harcerzy.
 10. Modlitwa wypominkowa w naszej Bazylice Archikatedralnej: 2 listopada, w Dzień Zaduszny, o godz. 17.30, Bożemu Miłosierdziu będziemy polecać zmarłych z naszej parafii, których odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku w okresie od 01 XI 2014 r. do 31 X 2015 r. Za tych zmarłych będziemy się także modlić w kolejne niedziele, przed każdą Mszą Świętą; od 3 do 30 listopada, przez cztery tygodnie o godz. 17.30, odbywać się będą nabożeństwa za zmarłych. Na kartach wypominkowych piszemy imiona naszych zmarłych i zaznaczamy ulicę zamieszkania osoby proszącej o tę modlitwę. Tygodniowy plan modlitwy wypominkowej jest wywieszony w gablotach parafialnych. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk osób zmarłych.
 11. Od 1 do 8 listopada możemy uzyskać każdego dnia jeden odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem zyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza lub kościoła by pomodlić się za zmarłych, stan łaski uświęcającej, przyjęcie w danym dniu komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego z pragnieniem zyskania odpustu (np. OJCZE NASZ i WIERZĘ W BOGA) oraz wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.
 12. Za wszelkie dobro wyrażamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.
 13. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim Wam, drodzy Parafianie i Goście,
  w dzisiejszą Uroczystość Wszystkich Świętych życzymy gorliwości w dążeniu do świętości i odwagi w podejmowaniu drogi wyznaczonej ewangelicznymi Błogosławieństwami.

 

utworzono : 2015-11-01 11:10
Wszystkich rekordów: