Katedra Live

PROJEKT

Rok 2014

Rok 2014 20 lipca 2014 22:54 wyświetleń: 1539

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA -20.07.2014r.

 

 

1. W tym tygodniu przeżywać będziemy uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba patrona naszej Katedry. Wprowadzeniem do odpustu będą rekolekcje, które odbędą się od wtorku do czwartku w czasie Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. odpustowa odbędzie się w piątek o godz. 18.00 z udziałem kapituły katedralnej i pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. W piątek 25.07 w naszej parafii, z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy. Na godz. 12.00 w piątek zapraszamy na odpust dla osób chorych z udzieleniem sakramentu chorych.

2. Uroczystościom religijnym towarzyszyć będzie VI jarmark Jakubowy. Z wystawcami, rękodzielnikami, producentami z całej Polski. W programie jarmarku są koncerty m.in. Zbigniewa Wodeckiego, zespołów ludowych. Zabawy dla dzieci i inne atrakcje dla wszystkich. Jarmark potrwa od czwartku do niedzieli i jest przygotowywany przez naszą parafię i powołaną przez Księdza Arcybiskupa Fundację Dzieło św. Jakuba. Uroczystości odbędą się także dzięki wsparciu miasta, województwa, funduszu ochrony środowiska, Zakładów Chemicznych Police i innych instytucji, które wymienimy w przyszłym tygodniu.

3. Dzisiaj do zabrania są szczegółowe programy uroczystości oraz biuletyn Fundacji św. Jakuba, z opisem naszej działalności.  

4. W następną sobotę nie będzie koncertu organowego

5. Zapraszamy na taras widokowy naszej Katedry.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

7. Trwają internetowe zapisy do udziału w Jubileuszowej XXX Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza znad morza 25 lipca, ze Szczecna 29 lipca. Informacje na www.szczecinska.pl

8. Zapraszamy na pielgrzymkę diecezjalną na Jasną Górę przez Góry Izerskie w dniach od 22 – 27 września. W programie zwiedzanie Świeradowa, Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Karpacza i innych miast. Zakończenie na Jasnej Górze w czasie pielgrzymki naszej Archidiecezji pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Koszt 630 zł.

9. Wszystkim życzymy udanego tygodnia, dobrego wypoczynku i miłych wrażeń. Zapraszając jeszcze raz na nasze uroczystości odpustowe i Jarmark Jakubowy.

 

utworzono : 2014-07-20 22:54
Wszystkich rekordów: