Katedra Live

PROJEKT

Rok 2014

Rok 2014 3 grudnia 2014 01:25 wyświetleń: 1182

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 30 listopada 2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
30 listopada 2014 r.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Wykorzystajmy szansę, którą daje nam Bóg, abyśmy zmienili nasze życie i się szczerze nawrócili.

Tradycją lat ubiegłych przez cały czas adwentu będziemy się gromadzić na wspólnych Roratach na godz. 6.30, a po nich będziemy serwować ciepłe kakao i świeże drożdżówki.

W okresie adwentu Siostry Jadwiżanki zapraszają na wspólną modlitwę " jutrznię" w kaplicy Najświętszego Sakramentu o godz. 6.00.

W poniedziałek zapraszamy na Mszę Św. wotywną do Ducha Św. o godz. 18.00 i adorację Najświętszego Sakramentu z modliwą uzdrowienia.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz 17.30
i na Mszę św. w intecjach nowennowych. Intencje można składać do skarbony.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę w intencji kapłanów i osób życia konsekrowanego. W piątek o godz. 18.00 na Mszę św. przebłagalną Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. W sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 8.30. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 18.00.

Poświęcone opłatki, są roznoszone po domach naszej parafii przez upoważnionych do tego członków Wspólnoty Neokatechumenalnej. Każdy z nich ma przy sobie dokument potwierdzający swoją tożsamość i delegację wystawioną i podpisaną przez ks. Proboszcza. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczamy w całości na ogrzewanie wnętrza naszej katedry. Opłatki można nabywać również w sklepiku parafialnym.

Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza młodzież i dorosłych na katechezy
we wtorek i w piątek na godz. 19.00 do kaplicy Maryjnej.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w rocznicę śmierci, z okazji urodzin, imienin czy w różnych intencjach z którymi sami sobie pomóc nie możemy. Intencja Mszy św. Jest najpiękniejszym darem, jaki możemy ofiarować naszym bliskim żyjącym i zmarłym.

Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny do wzięcia udziału we wspólnym wyjeździe na zimowisko podczas ferii szkolnych. Więcej informacji u ks. Michała.

Dzisiaj po Mszach św. Caritas naszej parafii zbiera dobrowolne ofiary do puszek, które przeznaczymy na paczki dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.

Za wszelkie ofiary składane przy różnych okazjach, na tacę w biurze parafialnym i zakrystii serdecznie dziękujemy.

utworzono : 2014-12-03 01:25
Wszystkich rekordów: