Katedra Live

PROJEKT

Rok 2014

Rok 2014 23 listopada 2014 14:14 wyświetleń: 1319

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 23 listopada 2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23 listopada 2014 r.

 1. Po każdej mszy świętej zbieramy ofiary na odbudowę spalonej katedry w Sosnowcu, gdzie Pasterzem diecezji jest pochodzący z Choszczna ks. Bp Grzegorz Kaszak. Dziękujemy
  w imieniu mieszkańców Sosnowca za Wasz dar serca.
 2. Za tydzień Adwent, już dzisiaj poświęcamy opłatki, które od jutra będą roznoszone po domach naszej parafii przez upoważnionych do tego członków Wspólnoty Neokatechumenalnej. Każdy z nich będzie miał przy sobie dokument potwierdzający swoją tożsamość i delegację wystawiona i podpisaną przez ks. Proboszcza. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczamy w całości na ogrzewanie wnętrza naszej katedry.
  Przez cały czas opłatki można nabywać w sklepiku parafialnym.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
 • w poniedziałek – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy;
 • we wtorek – św. Katarzynę Aleksandryjską;
 1. Ten tydzień jest Tygodniem Słowa Bożego. Wraz z Parafialną Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy na mszę św. wotywną do Ducha Świetego i na wspólne rozważanie Pisma Świętego w poniedziałek o godz. 18.00.
 2. We wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Kolejarzy Polskich zapraszamy wszystkich kolejarzy, ich rodziny oraz wszystkich sympatyków na mszę św. w dniu ich patrona – we wtorek na godz. 18.00.
 3. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz 17.30
  i na mszę św. w intecjach nowennowych. Intencje można składać w zakrystii lub do skarbony.
 4. Zapraszamy na Mszę świętą w piątek 28 listopada o godz. 18.00, będzie miał wtedy miejsce obrzęd przyjęcia do katechumenatu. Dziesięciu kandydatów zostanie wprowadzonych do wspólnoty Kościoła i naznaczonych znakiem krzyża. Liturgii będzie przewodniczył
  Ks. Abp Andrzej Dzięga. Otoczmy już dziś kandydatów naszą modlitwą.
 5. W sobotę mija 1 rocznica śmierci ks. Kanonika Stanisława Włodka. Msza św. za zmarłego kapłana zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
 6. Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza młodzież i dorosłych na katechezy
  we wtorek i w piątek na godz. 19.00 do kaplicy Maryjnej.
 7. Rozpoczynamy ostatni tydzień listopada. Modlitwa wypominkowa za zmarłych trwa codziennie o godz. 11.30 i 17.30. Kartki z wypominkami możemy składać na tacę,
  w zakrysti lub biurze parafialnym.
 8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W tym tygodniu jest wiele wolnych intencji. Niech to będzie nasz dar dla bliskich, dla żyjących i dla zmarłych. 
 9. Za wszelkie ofiary składane przy różnych okazjach serdecznie dziękujemy.
 10. Zapowiadamy, iż w czwartkowym wydaniu "Naszego Dziennika" zostanie dołączony Cudowny Medalik. Zachęcamy do nabywania.
 11. W następną niedzielę po mszach świętych Caritas naszej parafii będzie zbierała ofiary do puszek na paczki dla najbiedniejszych rodzin naszej parafii.
 12. Już dzisiaj zapowiadamy, że tradycją lat ubiegłych przez cały czas Adwentu będziemy się gromadzić na wspólnych Roratach na godz. 6.30 a po nich zawsze będziemy serwować ciepłe kakao i świeże drożdżówki. Już dzisiaj pamiętajmy o rezerwowaniu poranków dla Jezusa!
 13. Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny do wzięcia udziału we wspólnym wyjeździe na zimowisko podczas ferii szkolnych. Więcej informacji u ks. Michała.
utworzono : 2014-11-23 14:14
Wszystkich rekordów: