Katedra Live

PROJEKT

Rok 2014

Rok 2014 28 września 2014 10:18 wyświetleń: 304

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 września 2014 XXVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 września 2014

XXVI Niedziela Zwykła

 

 

  1. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się ogólnopolska akcja „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 przy ul. Wyzwolenia w pobliżu wejścia Galaxy. Prosimy również o modlitwę w naszych domach i w katedrze.
  2. W poniedziałek zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 z liturgią Słowa w języku kaszubskim. Oprawę muzyczną poprowadzi Chór Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją prof. Ryszarda Handke. Przed Mszą św. zostanie odsłonięty obelisk przed katedrą, upamiętniający Kaszubów – pierwszych mieszkańców Pomorza.
  3. W środę rozpoczniemy modlitwę różańcową. Niech to będzie gorliwa modlitwa o pokój na świecie i w naszych rodzinach a także o uświęcenie naszej parafii. Różaniec w katedrze codziennie o godz. 11.30 i 17.30.
  4. W czwartek będziemy gościli kapitułę kanoników z Bambergu. O godz. 9.00 odprawią uroczystą Mszę św., w której uczestniczyć będą również ks. Abp Ludwig Schick oraz ks. Abp Andrzej Dzięga. Bardzo prosimy naszych parafian, którzy mają dzień wolny, aby w czwartek zechcieli uczestniczyć w liturgii eucharystcznej o godz. 9.00.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca, odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie a po Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej
  6. W pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. wynagradzająca NSPJ za grzechy nasze i całego świata o godz. 12.00. W sobotę odwiedziny chorych i zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. Po Mszy św. o godz. 18.00
  7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Pamiętajmy o naszych bliskich o ich rocznicach urodzin, jubileuszach, imieninach. Również o rocznicach śmierci naszych bliskich.
  8. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę, które przeznaczymy na kolejną ratę kredytu zaciągniętego w czasie odbudowy wieży. Aktualnie płacimy miesięcznie ok. 17000 zł raty i odsetek. W ostatnim czasie mieliśmy problemy z uzbieraniem miesięcznej raty. Mamy również do zapłacenia za kolejną stację Drogi Krzyżowej. Dziękujemy za zrozumienie, wsparcie i dary serca. Harmonogram kredytu przewiduje zakończenie spłat w 2018 roku.
  1. W tym tygodniu wspominamy: we poniedziałek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek św. Hieronima, w środę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w czwartek św. Aniołów Stróżów, w sobotę św. Franciszka z Asyżu.
  2. W tym tygodniu odeszła do wieczności Janina Szymańska, Maria Roma Dobrzelewska, Krystyna Bielinska, Jan Piekut, Magdalena Gromek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
utworzono : 2014-09-28 10:18
Wszystkich rekordów: