Katedra Live

PROJEKT

Rok 2014

Rok 2014 5 października 2014 08:27 wyświetleń: 506

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 12 października 2014 - XXVIII Niedziela Zwykła

  1. W każda niedzielę odprawiamy ostatnią Mszę św. w Szczecinie o godz. 21.00. Liturgia ubogacona jest śpiewem scholii akademickiej. O godz. 20.00 rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. Za tydzień na godz. 21.00 zapraszamy studentów mieszkających na terenie naszej parafii na Mszę św. inaugurującą nowy Rok Akademicki. 
  2. 15 października obchodzony będzie w Polsce i na całym świecie Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym zapraszamy rodziców przeżywających żałobę po stracie dziecka do wspólnej modlitwy różańcowej, która odbędzie się na cmentarzu centralnym, przy pomniku Dziecka Utraconego o godz. 16.00 (kwatera 80f, blisko wejścia od ulicy Wierzbowej)
  3. W czwartek 16 października przypada 5. rocznica śmierci księdza Arcybiskupa Mariana Przykuckiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, której przewodniczył będzie Ks. Abp Andrzej Dzięga. Spodziewamy się również delegacji ze Skoków – rodzinnej miejscowości zmarłego Pasterza naszej Archidiecezji.
  4. Modlitwa różańcowa w katedrze codziennie o godz. 11.30 i 17.30. Niech to będzie gorliwa modlitwa o pokój na świecie i w naszych rodzinach a także o uświęcenie naszej parafii.
  5. Dzisiaj wykładamy kartki na wypominki. Prosimy o ich wypełnienie i pozostawienie w drewnianej skarbonie lub zakrystii. Dziękujemy za złożone ofiary wypominkowe, które w całości przeznaczymy na tegoroczne ogrzewanie katedry i kanonii.  
  6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Pamiętajmy o naszych bliskich o ich rocznicach urodzin, jubileuszach, imieninach. Również o rocznicach śmierci naszych bliskich.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane ze szczerego serca na utrzymanie katedry, konieczne remonty i potrzeby parafii.
  8. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Honorata Koźmińskiego, w środę św. Teresy od Jezusa, w czwartek św. Jadwigi śląskiej (rocznica wyboru Jana Pawła II), w piątek św. Ignacego Antiocheńskiego, w sobotę św. Łukasza Ewangelisty.
  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
utworzono : 2014-10-05 08:27
Wszystkich rekordów: