Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 6 stycznia 2013 00:16 wyświetleń: 1183

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 stycznia 2013 UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – „TRZECH KRÓLI”

Dzisiaj o godz. 13.30 wyruszy sprzed budynku Urzędu Miasta orszak Trzech Króli i przejdzie na Plac Orła Białego. Zapraszamy wszystkich do udziału, a o godz. 16.00 w katedrze odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chórów kościelnych Szczecina, w tym naszego chóru Lutnia.

  1. Od jutra rozpoczynamy kolędę w naszych domach.

             poniedziałek:  Malczewskiego 35, 36, Matejki 13

             wtorek:           Matejki 14, 15

             środa:             Matejki 16, 17

             czwartek:       Szczerbcowa, Zygmunta Starego

             piątek:            Jarowita

             sobota:           H. Pobożnego

  1. Po kolędzie chodzimy w tygodniu od godz. 16.00 a w soboty od godz. 15.00. W tym roku chcemy stworzyć nowe kartoteki, ponieważ ostatnie uzupełniane były 10 lat temu i wiele jest nieaktualnych. Dlatego prosimy o udzielanie potrzebnych informacji księdzu. Jak co roku apelujemy o szczere rozmowy na temat rodziny, różnych doświadczeń, problemów. Zachęcamy, aby dzielić się uwagami na temat naszej parafii. Chcemy, aby wspólna dyskusja na temat duchowej kondycji naszej parafii, pomogła podejmować nam dobre decyzje duszpasterskie. Przyjmijmy księdza jako wysłannika Bożego, który przynosi Boże błogosławieństwo oraz duchowe dary potrzebne w naszych rodzinach, a także jako przyjaciela i powiernika ludzkich codziennych spraw
  2. Mamy bardzo dużo wolnych intencji mszalnych. Bardzo prosimy o zamawianie Mszy św. Niektóre rodziny zamawiają kilka intencji w roku, niektóre wcale. Polecanie Mszy św. w różnych intencjach dziękczynnych, błagalnych, wyraża naszą wiarę w Opatrzność Bożą, a Msze św. za zmarłych są wyrazem wdzięczności Bogu za życie naszych bliskich i przebłagania za ich grzechy. Dusze czyśćcowe potrzebują modlitwy, czekają w czyśćcu na Mszę św. W nowej księdze intencji mszalnych można zapisać Msze św. na cały rok, w tym Msze św. gregoriańskie.

  3. Mamy przygotowane ciekawe propozycje pielgrzymek na cały rok. Do Ziemi Świętej, Turcji, Francji, Albanii, Rosji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, na Ukrainę i na Litwę. Również pielgrzymki po Polsce: Trójmiasto, Dolny Śląsk, Podlasie, Beskidy. Więcej informacji w folderze oraz w Katedralnym Biurze Pielgrzymkowym SANTIAGO i na stronie internetowej www.pielgrzymki.szczecin.pl

  4. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Podajemy do wiadomości, że w tym roku jest możliwość odpisywania 1% podatku na rzecz katedry. W deklaracji PIT należy wpisać numer KRS podany na afiszach i ulotkach. Wszystkim chętnym deklarujemy pomoc w wypełnieniu deklaracji PIT, należy tylko przynieść dokumenty do sekretariatu parafii. Pamiętajmy, że taka pomoc pomoże nam planować kolejne inwestycje związane z odbudową katedry. W tym roku chcemy przygotować dokumentację architektoniczną do przebudowy ściany północnej katedry (od ul. Grodzkiej), aby nadać jej gotycki wygląd nawiązujący do stanu sprzed wojny. Musimy to zrobić w tym roku, aby mieć gotową dokumentację do projektów unijnych, których nabór rozpocznie się w przyszłym roku.

  5. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Jerzy Budzyński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

utworzono : 2013-01-06 00:16
Wszystkich rekordów: