Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 20 stycznia 2013 09:29 wyświetleń: 992

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 stycznia 2013 II NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj zapraszamy na Misterium Kolędowe w wykonaniu chóru Uniwersyteckiego pod dyrekcją pana Tadeusza Buczkowskiego. Początek o godz. 19.00.

          Program kolędy na najbliższy tydzień

         poniedziałek: Panieńska, Mściwoja, Farna

         wtorek:          Kuśnierska, Tkacka, Plac Mariacki

         środa:            Mariacka, Koński Kierat

         czwartek:      Plac Orła Białego, Plac Rodła, Podzamcze

         piątek:           Korsarzy, Kurkowa, Rycerska, Staromiejska

         sobota:          Staromiejska, Podgórna, Dworcowa 6,7,9,10,11

  1. Po kolędzie chodzimy w tygodniu od godz. 16.00 a w soboty od godz. 15.00. W tym roku chcemy stworzyć nowe kartoteki, ponieważ ostatnie uzupełniane były 10 lat temu i wiele jest nieaktualnych. Dlatego prosimy o udzielanie potrzebnych informacji księdzu. Jak co roku apelujemy o szczere rozmowy na temat rodziny, różnych doświadczeń, problemów. Zachęcamy, aby dzielić się uwagami na temat naszej parafii. Chcemy, aby wspólna dyskusja na temat duchowej kondycji naszej parafii, pomogła podejmować nam dobre decyzje duszpasterskie. Przyjmijmy księdza jako wysłannika Bożego, który przynosi Boże błogosławieństwo oraz duchowe dary potrzebne w naszych rodzinach a także jako przyjaciela i powiernika ludzkich codziennych spraw.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Agnieszki (jest to dzień imienin siostry Agnieszki, oraz Dzień Babci, we wtorek przypada dzień Dziadka), w czwartek św. Franciszka Salezego, w piątek Nawrócenia św. Pawła, w sobotę św. Tymoteusza i Tytusa.
  3. 22 stycznia przypada 150. rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego – największego polskiego powstania narodowego przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji poległych powstańców i żołnierzy a także w intencji ojczyzny.
  4. Natomiast w najbliższą sobotę o godz. 19.00 Chór Akademicki ZUT im. Prof. Jana Szyrockiego zaprasza na tradycyjne Misterium Kolędowe.
  5. W najbliższy piątek 25 stycznia, w święto Nawrócenia Świętego Pawła, w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, odbędzie się o godz. 19.00 nabożeństwo ekumeniczne z udziałem duchownych wyznań chrześcijańskich, pod przewodnictwem ks. bp. Mariana Błażeja Kryszyłowicza.
  6. W Roku Wiary zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej z Jordanią w dniach 27 lutego do 9 marca. Zapisy w Biurze Pielgrzymkowym Santiago. Osoby wymagające opieki i pomocy lekarskiej oraz rehabilitacji zapraszamy na turnusy rekolekcyjno – rehabilitacyjne w domu Uzdrowienie Chorych im. Jana Pawła II w Głogowie. Dwutygodniowy turnus z posiłkami, opieką lekarską, trzema zabiegami dziennie, dojazdem do Głogowa i z powrotem  kosztuje 1200 zł. Wyjazd 1 lutego powrót 15 lutego.
  7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Po każdej Mszy św. w zakrystii i codziennie w biurze parafialnym.
  8. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz katedry. Numer KRS podajemy na afiszach i ulotkach. Można również przynosić dokumenty podatkowe do sekretariatu. My je wypełnimy i zwrócimy. Prosimy o każdy gest wsparcia, każda złotówka służy przywracaniu piękna naszej katedry a wykonywana praca będzie służyła nam i następnym pokoleniom. Razem ze sprawozdaniem kolędowym przekażemy do wiadomości rozliczenie finansowe parafii za rok 2012.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Stocka, Bogusław Dziak, Zenon Antonowicz, Teresa Matthias. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

utworzono : 2013-01-20 09:29
Wszystkich rekordów: