Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 13 stycznia 2013 09:45 wyświetleń: 981

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 stycznia 2013 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiaj przypada 20. rocznica zatonięcia promu Jan Heweliusz. Zapraszamy na Mszę św. w intencji ofiar katastrofy o godz. 15.00 i koncert w wykonaniu Grzegorza Turnaua oraz muzyków Akademii Sztuki. Wstęp wolny.

 

         Program kolędy na najbliższy tydzień:

           poniedziałek: Wyzwolenia, Wawelska

           wtorek:         Małopolska 46, 46a, 46b, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57

           środa:           Małopolska 7, 8, 9, 9a, 9b, 10, 11, 42, 45, 45a, Piotra i Pawła

           czwartek:      Plac Żołnierza 1, 1a, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 17, 18, 19

           piątek:          Staromłyńska, Łaziebna, Sołtysia

           sobota:         Niepodległości

  1. Po kolędzie chodzimy w tygodniu od godz. 16.00 a w soboty od godz. 15.00. W tym roku chcemy stworzyć nowe kartoteki, ponieważ ostatnie uzupełniane były 10 lat temu i wiele jest nieaktualnych. Dlatego prosimy o udzielanie potrzebnych informacji księdzu. Jak co roku apelujemy o szczere rozmowy na temat rodziny, różnych doświadczeń, problemów. Zachęcamy, aby dzielić się uwagami na temat naszej parafii. Chcemy, aby wspólna dyskusja na temat duchowej kondycji naszej parafii, pomogła podejmować nam dobre decyzje duszpasterskie. Przyjmijmy siędza jako wysłannika Bożego, który przynosi Boże błogosławieństwo oraz duchowe dary potrzebne w naszych rodzinach a także jako przyjaciela i powiernika ludzkich codziennych spraw.
  2. W najbliższy piątek rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Codziennie w różnych kościołach wyznań chrześcijańskich odbywać się będzie nabożeństwo ekumeniczne. Na zakończenie Tygodnia Modlitw 25 stycznia nabożeństwo odbędzie się w naszej katedrze. Szczegółowy program nabożeństw wywieszony jest w gablotach.
  3. Mamy przygotowane ciekawe propozycje pielgrzymek na cały rok. Do Ziemi Świętej, Turcji, Francji, Albanii, Rosji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, na Ukrainę i na Litwę. Również pielgrzymki Polskie. Trójmiasto, Dolny Śląsk, Podlasie, Beskidy. Więcej informacji w folderze oraz w Katedralnym Biurze Pielgrzymkowym SANTIAGO i na stronie internetowej www.pielgrzymki.szczecin.pl
  4. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Po każdej Mszy św. w zakrystii i codziennie w biurze parafialnym.
  5. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Podajemy do wiadomości, że w tym roku jest możliwość odpisywania 1% podatku na rzecz katedry. W deklaracji PIT należy wpisać numer KRS podany na afiszach i ulotkach. Wszystkim chętnym deklarujemy pomoc w wypełnieniu deklaracji PIT, należy tylko przynieść dokumenty do sekretariatu parafii. Pamiętajmy, że taka pomoc pomoże nam planować kolejne inwestycje związane z odbudową katedry. W tym roku chcemy przygotować dokumentację architektoniczną do przebudowy ściany północnej katedry (od ul. Grodzkiej), aby nadać jej gotycki wygląd nawiązujący do stanu sprzed wojny. Musimy to zrobić w tym roku, aby mieć gotową dokumentację do projektów unijnych, których nabór rozpocznie się w przyszłym roku.
  6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Palusińska, Zbigniew Wyszyński, Wincenty Andryszewski, Alicja Gomuzowska, Teresa Matthias. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

utworzono : 2013-01-13 09:45
Wszystkich rekordów: