Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 9 czerwca 2013 00:07 wyświetleń: 588

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 9 czerwca 2013 r. - X Niedziela Zwykła

  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Katechezy dla dorosłych w niedzielę o godz. 19.00. Za tydzień ostatni raz przed przerwą wakacyjną. Dziękujemy ks. Lucjanowi i siostrom za trud głoszenia katechez.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Bogumiła Bp., we wtorek św. Barnaby Ap., w czwartek św. Antoniego z Padwy, w piątek bł. Bp. Michała Kozala, w sobote bł. Jolanty.
  3. W drugi czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. wotywną do św. Judy Tadeusza – patrona spraw beznadziejnych. W drewnianej skarbonie można złożyć intencję i ofiarę na Mszę św. zbiorową o godz. 18.00
  4. Z piątku na sobotę zapraszamy na Jerycho różańcowe – całodobową adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Kościoła, ojczyzny i świata.
  5. Caritas Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej zaprasza  na koncert charytatywny w niedzielę 30 czerwca 2013 r. do sali Filharmonii szczecińskiej o godz. 18.00 całkowity dochód z koncertu przeznaczony będzie na leczenie wolontariuszki Agnieszki Hajdukiewicz chorej na algo-dystrofię. Bilety w cenie 30, 50 100 zł można nabyć w kiosku  katedralnym.
  6. Za tydzień po każdej Mszy św. zbierać będziemy podpisy pod ustawą – projektem obywatelskim w obronie życia poczętego.  
  7. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W ostatnim tygodniu (w Boże Ciało, niedzielę i śluby) zebraliśmy na tacę sumę 10000 zł. Za wszystkie dary serca, zrozumienie, solidarność, troskę o potrzeby materialne Kościoła oraz miłość braterską mówimy serdeczne Bóg zapłać. W prezbiterium umieszczona jest jedna z dwunastu stacji Drogi Krzyżowej. Tak wygląda przed konserwacją. W tym czasie trwa konserwacja jednej stacji. Pokażemy ją po przeprowadzonych pracach. Systematycznie po pracach konserwatorskich, będziemy poszukiwać fundatorów dla kolejnych stacji Drogi krzyżowej.
  8. Kończą się prace wykończeniowe nowego sklepu vis a vis głównych drzwi do katedry. Według pomysłu w tym sklepie znajdą się najlepsze produkty producentów regionalnych, które prezentowane są na naszym Jarmarku Jakubowym. Poszukujemy dwóch pań, mających doświadczenie pracy w handlu, najlepiej ze znajomością języka niemieckiego, chętnych do pracy w naszym sklepie. Swoje CV należy składać w sekretariacie parafii, codziennie od godz. 8.00 – 16.00 lub w biurze parafii czynnym od wtorku do piątku od godz. 11.00 -12.00 i od godz. 16.00 – 17.30.
  9. Wszystkim Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia, obfitości łask i Bożego błogosławieństwa.
  10. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Ryszard Cielecki i Władysława Sakowska.                                 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
utworzono : 2013-06-09 00:07
Wszystkich rekordów: