Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 6 kwietnia 2013 20:34 wyświetleń: 764

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 7 kwietnia 2013 r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

  1. Dzisiaj zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Pan Jezus mówił do s. Faustyny że to nasza ostatnia deska ratunku.
  2. Środowiska patriotyczne zapraszają wszystkich do udziału w obchodach 3. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, które odbędą się w środę, 10 kwietnia br. W tym dniu w katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar Katastrofy. Po liturgii wyruszy marsz pod tablicę Ofiar Zbrodni Katyńskiej, znajdującą się przy placu Ofiar Katynia, gdzie odbędzie się modlitwa oraz zostaną złożone kwiaty. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich, a szczególnie służby mundurowe, stowarzyszenia i wspólnoty kościelne oraz kombatantów, sybiraków, środowiska katyńskie i patriotyczne.
  3. W najbliższą niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 15.00 z Jasnych Błoni wyruszy XI Szczeciński Marsz dla Życia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Katedry, gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich do udziału. Informujemy także, że dzisiaj o godz. 20.00 odbędzie się Koncert dla Życia w kościele pw. Świętego Krzyża, przy ul. Wieniawskiego 4.
  4. W czwartek Msza św. wotywna do św. Judy Tadeusza. Prosimy o składanie intencji do Mszy św. zbiorowej. Specjalne karty wyłożone są w drewnianej skarbonie.  
  5. Wczoraj dk. Maciej Błaszkowski wraz z innymi diakonami otrzymał sakrament święceń kapłańskich. I jego dotychczasowa praktyka zamieni się w dniu jutrzejszym w normalną pracę kapłańską. Witamy Go w naszej parafii i chcemy życzyć dobrej owocnej pracy. W następną niedzielę o godz. 12.00 odprawi w naszej parafii Mszę św. prymicyjną.
  6. Dziękujemy za ofiary składane w czasie świąt. Wszystkie przeznaczymy na potrzeby naszej parafii. W trakcie wykonywania są nowe drzwi i liczymy że zostaną zamontowane do końca kwietnia. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi. Mamy już sprawozdanie finansowe za rok 2012, które mimo kryzysu wykazuje wzrost przychodów parafii. Również regularnie spłacamy zaciągnięty kredyt. Do spłaty pozostało 800.000 zł. Dziękujemy za każde ofiary, składane na tacę w niedzielę, przy okazji posług w kancelarii a także darowizny. Zapewniamy, że każda ofiara jest przez nas wydawana z największą starannością. Dochód parafii przynosi również prowadzona działalność gospodarcza. Jesteśmy w trakcie przygotowania całorocznego sklepu pod nazwą Jarmark Jakubowy, w którym będziemy sprzedawali produkty regionalne, prezentowane przez wystawców z całej Polski w czasie jarmarku. Lokal wynajęliśmy od TBS-u na zasadach ogólno rynkowych, aktualnie jest poddawany remontowi i przystosowywany do handlu.  
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Helenę Klementowicz. Wieczny odpoczynek…
utworzono : 2013-04-06 20:34
Wszystkich rekordów: