Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 6 października 2013 16:17 wyświetleń: 517

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 6 października 2013 r. - XXVI Niedziela Zwykła

 

1.                  Nabożeństwo różańcowe w katedrze codziennie o godz. 11.30 i 17.30.

2.                  Dziś modlimy się o pokój wy Syrii. Po Mszy świętej Caritas kwestuje na pomoc uchodźcom.

3.                  Dziś wyłożyliśmy kartki na wypominki. Prosimy o wyraźne wpisanie imion i nazwisk naszych zmarłych. Każda kartka ma datę, kiedy odbywać się będzie modlitwa za zmarłych. Nabożeństwo wypominkowe odbywać się będzie codziennie 15 minut przed każdą Mszą św. o godz. 11.45, 15.45 i17.45. Zapisane karty na wypominki należy złożyć w zakrystii, wrzucić na tacę lub do drewnianej skarbony przy wyjściu.

4.                  W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w środę bł. Wincentego Kadłubka.

5.                  W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek na Mszę św. wotywną do św. Judy Tadeusza. Prosimy o pozostawienie intencji do Mszy św. zbiorowej.

6.                  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli z dodatkiem Kościół nad Odrą i Bałtykiem  oraz Gościa Niedzielnego.

7.                  Zachęcamy do zamawiania intencji. Pamiętajmy o rocznicach naszych i naszych bliskich.

8.                  Są wyłożone koperty na ofiary wspomagające prace konserwatorskie katedry, które przeprowadzamy w tym roku. Tylko dzięki dotacjom z Ministerstwa Kultury, Miasta Szczecin, Województwa Zachodniopomorskiego oraz darowiźnie Zakładów Chemicznych Police możemy prowadzić tak szerokie prace. Każdy jednak projekt wymaga choć minimalnego wkładu własnego inwestora. Inwestorem jest parafia, a więc my wszyscy. Prosimy o zrozumienie, solidarność i wsparcie tych dzieł. Prace które trwają są wykonywane na pokolenia i pozostaną po nas znakiem ofiarności i miłości do Boga i Kościoła. Wierzymy, że to miejsce wybrał Pan na swoją świątynię i jest miejscem spotkania Boga z człowiekiem. Będziemy informować o kolejnych etapach prac.

9.                  W tym tygodniu odeszli do wieczności: Weronika Łucja Prądzińska, Wacław Leszek Sękowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

utworzono : 2013-10-06 16:17
Wszystkich rekordów: