Rok 2013 28 lipca 2013 23:42 wyświetleń: 635

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 28 lipca 2013 r. - XVII Niedziela Zwykła, Uroczystość odpustowa św. Jakuba

 1. Dzisiaj ostatni dzień uroczystości odpustowych ku czci św. Jakuba. Zapraszamy na jarmark Jakubowy na którym wystawcy z całej Polski prezentują swoje produkty. Na scenach odbywają się koncerty i pokazy oraz atrakcje dla dzieci.
 2. Dziękujemy wszystkim dzięki którym nasze uroczystości mogły się odbyć. Miastu Szczecin z Prezydentem Piotrem Krzystkiem, Urzędowi Marszałkowskiemu z Marszałkiem Ogierdem Geblewiczem, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska z prezesem Jackiem Chrzanowskim. Dziękujemy instytucjom za wsparcie i pomoc w organizacji. Zarządowi Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Zarządowi Morskich Portów Szczecin – Świnoujście, firmie piekarniczo – cukierniczej Asprod, Polskiej Żegludze Morskiej, spółce Pazim, Polskiej Grupie Energetycznej, spółce LNG, Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, firmie ochrony osób i mienia Fort. Dziękujemy samorządom Izby Rolniczej, Izby rzemieślniczej oraz Cechowi spożywczemu za wpółorganizację uroczystości.
 3. Formalnie organizacją uroczystości zajmowały się trzy podmioty: parafia katedralna, powołana w ubiegłym roku przez Księdza Arcybiskupa Fundacja Dzieło św. Jakuba oraz Stowarzyszenie Katedra. Dziękujemy pracownikom etatowym, wolontariuszom, członkom założycielom i sympatykom, za doskonałą współpracę i organizację
 4. Dziękujemy wystawcom V Jarmarku Jakubowego, którzy przyjechali do nas z odległych regionów Polski i z zagranicy. To oni są największą atrakcją jarmarku i nadają mu właściwy charakter. Sami mówią, że spośród wielu wydarzeń plenerowych o tym charakterze, nasz jarmark zajmuje wysokie miejsce. Zapraszamy za rok na nasze wspólne święto w cieniu Jakubowej bazyliki.
 5. Na tegoroczne uroczystości jakubowe wydaliśmy specjalny numer Gościa Niedzielnego. Na okładce widnieje figura św. Jakuba z naszej katedry a wewnątrz numeru jest ośmiostronicowy dodatek z życia Archidiecezji i naszej parafii. Warto ten historyczny i wyjątkowy numer nabyć na pamiątkę w cenie 4 zł.
 6. Od wczoraj ruszył zapowiadany sklep Jarmarku Jakubowego z najlepszymi produktami naszych wystawców. To co najlepsze w czasie jarmarku przez cały rok będzie dostępne w naszym sklepie. Prosimy o życzliwe przyjęcie i zapraszamy. Dziś sklep czynny wyjątkowo, w pozostałe dni od 10.00 – 18.00, w niedziele nieczynne.   
 7. Dzisiaj o godz. 12.00 Ksiądz Arcybiskup odprawi Msze św. podsumowującą uroczystości odpustowe. O godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza św. z udziałem pielgrzymów udających się na Jasna Górę. O godz. 16.00 odbędzie się barwny korowód Jakubowy i ostatnie Msze św. dzisiaj o godz. 18.00 i 21.00.
 8. W czwartek 1 sierpnia przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. z udziałem organizacji powstańczych, Armii Krajowej o godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji zamówionej przez ofiarodawców oraz w int. Kapłanów z racji pierwszego czwartku.
 9. W pierwszy piątek odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 15.00 a w sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 18.00.
 10. W każdą sobotę o godz. 20.00 zapraszamy na koncerty organowe w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Bilety wstępu zasilają koszty organizacyjne festiwalu.
 11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 12. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Regina Komorowska, Stanisława Ircha, Józef Tryniecki, Janusz Goławski, Anastazja Paździor. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
utworzono : 2013-07-28 23:42
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: