Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 25 maja 2013 21:10 wyświetleń: 1048

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 26 maja 2013 r. - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

  1. Dzisiaj pamiętamy w modlitwie o wszystkich mamach. Żyjącym niech Bóg wynagradza w zdrowiu i błogosławieństwie a zmarłym niech da radość przebywania ze Sobą na wieki.
  2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała Msze św. W katedrze o godz. 7.30, 9.00, 12.00, 18.00. Po Mszy św. O godz. 9.00 pójdziemy razem na procesję której początek będzie o godz. 10.15 przy Bazylice pw. Św. Jana Chrzciciela. Procesja wyruszy do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji odbędzie się przy katedrze. Na zakończenie procesji zostanie odprawiona w katedrze uroczysta Msza św. W związku z procesją eucharystyczną nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Pamiętajmy o udekorowaniu okien wzdłuż ulic. Niepodległości, Wyszyńskiego, Sołtysiej i Grodzkiej. Pamiętajmy że tego dnia oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi obecnemu w postaciach Eucharystycznych. Sam udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia we Mszy św.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych i Msza św. o godz. 18.00 ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Ze względu na odbywające się śluby w katedrze, Msza św. wieczorna w sobotę zostanie odprawiona w kaplicy mariackiej.
  4. W następną niedzielę w kościołach katolickich całego świata na prośbę papieża Franciszka, odbędzie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy od godz. 17.00 – 18.00 na wspólną modlitwę.
  5. 28 maja o godz. 18.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Wyszyńskiego.  
  6. W środę wspominamy św. Urszulę Ledóchowską a w piątek obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  7. W sierpniu organizujemy pielgrzymkę na Ukrainę przez Lwów i Kijów na Krym z odpoczynkiem nad Morzem Czarnym. Zapisy w biurze pielgrzymkowym.
  8. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Ostatnio dostaliśmy bardzo duży rachunek za prąd ponad 20000 zł, który zaskoczył nas i nasze możliwości. Tak wysoki rachunek to oczywiście efekt zużycia energii w związku z przedłużającą się zimą, pracami remontowymi i budowlanymi w katedrze i w kanonii oraz bieżącej eksploatacji. Dziękując prosimy o wsparcie nas w czasie przyszłotygodniowej tacy. W ubiegłą niedziele zebraliśmy na tacę 5150 zł.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. 
utworzono : 2013-05-25 21:10
Wszystkich rekordów: