Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 22 czerwca 2013 09:03 wyświetleń: 531

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 23 czerwca 2013 r. - XII Niedziela Zwykła

  1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin Księdza Proboszcza. Zapraszamy na Mszę św. imieninową o godz. 18.00.
  2. Dziękujemy za złożone w ubiegłym tygodniu podpisy pod projektem obywatelskim ustawy o ochronie życia ludzkiego, jak również za złożone ofiary do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas. Dzisiaj powtórzymy zbiórkę na ten cel. Bardzo prosimy o dary serca. Każdy według własnych możliwości.  
  3. W każdą sobotę o godz. 20.00 zapraszamy na koncerty organowe w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Bilety wstępu zasilają koszty organizacyjne festiwalu.
  4. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W ostatnim tygodniu zebraliśmy na tacę sumę 4876 zł. Rozpoczęliśmy kolejny etap prac konserwatorskich elewacji zewnętrznej katedry od absydy do kaplicy mariackiej włącznie. Na te prace uzyskaliśmy dotacje z Ministerstwa Kultury, Miasta Szczecin i Urzędu Marszałkowskiego. 80.000 zł będzie pochodzić ze środków własnych parafii. Całość kosztów prac konserwatorskich elewacji wyniesie ponad 800.000 zł. Dzięki tym pracom, całość elewacji zewnętrznej katedry będzie ukończona w listopadzie tego roku. Dziękujemy wszystkim instytucjom za wkład w odbudowę katedry i przywracanie jej piękna. Jednak najwięcej darów serca pochodzi od indywidualnych ofiarodawców, naszych parafian, mieszkańców Szczecina oraz nieznanych nam dobrodziejów składających swoje ofiary. Chcemy odwzajemniać wszelką życzliwość wszystkim ofiarodawcom naszymi modlitwami.
  5. Od pierwszej niedzieli lipca chcemy, aby Msza św. niedzielna o godz. 12.00, powróciła jako tradycyjna suma, w czasie której jedna z intencji mszalnych będzie za wszystkich parafian, ofiarodawców, dobrodziejów żyjących i zmarłych. Liturgia będzie ubogacona oprawą muzyczną scholi, chóru, asystą liturgiczną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Zapraszamy we wrześniu na samolotową pielgrzymkę do Hiszpanii i Portugalii w tym do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostella i do Fatimy. Zapisy w biurze pielgrzymkowym. Informacje przy wyjściu
  7. W związku z otwarciem nowego cmentarza komunalnego ul. Bronowickiej, w którym nie ma kaplicy pogrzebowej oraz bardzo dużej ilości odbywających się pogrzebów w kaplicy cmentarnej przy ul. Ku Słońcu, wprowadzamy w naszej parafii z dniem 1 lipca możliwość organizowania uroczystości pogrzebowych z pominięciem stacji w kaplicy cmentarnej. Pogrzeby odbywać się będą według następującego porządku: Msza św. z trumną w katedrze z oprawą muzyczną i liturgiczną, przejazd na cmentarz wynajętym autokarem lub samochodami i druga część pogrzebu przy grobie zmarłego. Zapewniamy, że taka organizacja nie wpłynie na koszty pogrzebu oraz spokojny przebieg uroczystości. Zapewni jednak pobożne i spokojne towarzyszenie modlitewne zmarłym oraz towarzyszenie najbliższym i rodzinie w ostatniej drodze ich bliskich. Jesteśmy przygotowani do obsługi pogrzebów, ponieważ działa w naszej parafii Katolicka Posługa Pogrzebowa, mieszcząca się w części piwnicznej nowej kanonii, która daje możliwość organizacji pogrzebów od pierwszych chwil po śmierci bliskich, aż do zakończenia uroczystości. Aby skorzystać z tej formy pogrzebu, należy fakt śmierci osoby bliskiej zgłosić w biurze parafii w pierwszej kolejności (zanim udamy się do biura pogrzebowego). Przy wyjściu można zabrać informacje z numerami telefonów Katolickiej Posługi Pogrzebowej. Jednocześnie zapewniamy, że wybór formy pogrzebu, jak również biura pogrzebowego, należy do najbliższych zmarłego. Jako parafia dajemy tylko możliwość, aby ostatnia posługa wiernym zmarłym, jako uczynek miłosierny co do ciała, odbywał się w sposób godny, pobożny i liturgicznie poprawny.  Zapewniamy że koszty pogrzebów organizowanych przez Katolicką Posługę Pogrzebową, mieszczą się w przyznawanym przez ZUS zasiłku pogrzebowym.
  8. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Bińkowski, Danuta Czeszejko, Jan Stradel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
utworzono : 2013-06-22 09:03
Wszystkich rekordów: