Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 22 września 2013 18:45 wyświetleń: 642

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 22 września 2013 r. - XXV Niedziela Zwykła

  1. Jutro o godz. 18.00 Msza św. wotywna do bł. Papieża Jana Pawła II. Prosimy o intencje do Mszy św. zbiorowej.
  2. W najbliższą sobotę, 28 września br. o godz. 15.00, w ramach VI Międzynarodowej Akcji Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, będzie miała miejsce modlitwa w intencji: o zachowanie i rozwój wiary w Ojczyźnie naszej i na całym świecie. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie odmawiana również w naszej parafii na Placu Rodła.
  3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. ojca Pio, w środę bł. Władysława z Gielniowa, w piątek św. Wincentego a Paulo, w sobotę św. Wacława.
  4. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach od 6 – 16 listopada. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy do biura pielgrzymkowego.
  5. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Są one przeznaczone na kolejne inwestycje modernizujące i konserwujące katedrę. Podajemy sumy które będziemy musieli jako parafia dołożyć, aby zamknęły się budżety prowadzonych prac. Do renowacji ścian elewacji zewnętrznej katedry musimy dołożyć 50.000 zł, przy całościowym budżecie 830.000 zł. Do prac przy modernizacji kotłowni polegających na montażu trzech pieców kondensacyjnych na gaz ziemny oraz zainstalowaniu trzech pomp powietrza musimy dołożyć 170.000 zł, przy całościowym budżecie prac 700.000 zł. Prosimy o wsparcie i pomoc w miarę możliwości. Bóg zapłać.
  6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na występ japońskiego muzyka prof. Sato – miłośnika muzyki Carla Lówego i przewodniczącego Towarzystwa Miłośników Carla Lówego w Japonii. Profesor Sato odbywa trasę koncertową w Polsce i jego pragnieniem jest zaśpiewać przy akompaniamencie organów, w miejscu gdzie złożone jest serce tego wielkiego niemieckiego kompozytora.
  7. Życzymy wszystkim udanego tygodnia, wielu łask i Bożego błogosławieństwa.
  8. W tym tygodniu odeszła do wieczności Władysław Dziełakowski, Helena Werner, Helena Buszmicz, Kazimiera Stanula. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
utworzono : 2013-09-22 18:45
Wszystkich rekordów: