Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 22 kwietnia 2013 20:21 wyświetleń: 580

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 21 kwietnia 2013 r. - IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dzisiaj o godz. 12.00 Ksiądz Arcybiskup odprawi dziękczynną Mszę św. za pomyślny przebieg projektu renowacji i konserwacji wnętrza świątyni. Będziemy modlić się za wszystkich dobroczyńców naszej katedry.
  2. Zachęcamy młodych do udziału w Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Gryficach, które odbywać się będą w dniach 1-3 maja. Zapisy u ks. Macieja Błaszkowskiego.
  3. Jutro 22 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. wotywna za wstawiennictwem bł. Papieża Jana Pawła II. Prosimy o pozostawienie intencji modlitewnych do Mszy św. zbiorowej w dużej drewnianej skarbonie. Po Mszy św. pomodlimy się przy kaplicy błogosławionego papieża i oddamy cześć Jego relikwiom.
  4. We wtorek wspominamy św. Wojciecha BP i M – głównego patrona Polski. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, którą odprawi solenizant ks. Wojciech Chuchała.
  5. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30 i Msze św. w intencjach nowennowych.
  6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dniach 23 – 25 maja. Koszt 170 zł. Zapisy w przedsionku katedry.
  7. Zapraszamy na piękną pielgrzymkę do Wilna w dniach 10 – 16 czerwca. Koszt to 125 euro i 470 zł. Również są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę przepiękną trasą po perłach Bałkanów do Albanii, Macedonii i Czarnogóry w dniach od 18 – 29 maja. Zapisy w biurze pielgrzymkowym.
  8. Tydzień temu podaliśmy niektóre pozycje z naszego sprawozdania finansowego. Dzisiaj kolejne: W roku 2012 parafia otrzymała łączną sumę datacji (Urzędu Marszałkowskiego, Miasta Szczecin, Ministerstwa Kultury) w kwocie 1.958.000 zł. Darowizny (w tym te składane w kopertach oraz od firm i instytucji) w kwocie 73000 zł. Po stronie wydatków: odsetki od zaciągniętych kredytów wyniosły 87000 zł, amortyzacja samochodów parafialnych 22700 zł, ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia 34000 zł. Inwestycje to głównie projekt unijny dotyczący konserwacji wnętrza, który wyniósł ok. 2.000.000 zł. Konserwacja elewacji zewnętrznej katedry (etap V). Udało się również zakończyć proces wyposażenia i modernizacji nowej kanonii, w której powstały przestronne salki z zapleczem sanitarnym i socjalnym oraz mieszkania księży. Elewacja zewnętrzna kanonii cieszy oko przechodniów i nadaje klimat ulicy św. Jakuba. W tym roku planujemy przygotować projekty architektoniczne do przebudowy ściany północnej (od. ul. Grodzkiej) i złożyć aplikacje do funduszy europejskich a także przygotować generalny remont starej kanonii (najstarszego średniowiecznego domu mieszkalnego w Szczecinie). Dokończymy również konserwację elewacji zewnętrznej katedry do kaplicy Mariackiej włącznie (tu mamy zapewnione finansowanie z funduszy Miasta, Ministerstwa Kultury, Urzędu Marszałkowskiego i środków własnych parafii). Dziękujemy za ofiary składane na tacę i w kancelarii przy okazji różnych posług. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi. Po renowacji powróciła do nas figura św. Jakuba Ap. to bezcenna rzeźba, będąca jedyną pozostałością po przedwojennym wyposażeniu świątyni. Koszt renowacji wyniósł 10000 zł. Połowę tej kwoty przekazała Okręgowa Izba Radców Prawnych w Szczecinie. Druga połowa czeka na ofiarodawcę.

Wszystkim Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia, obfitości łask i Bożego błogosławieństwa.

utworzono : 2013-04-22 20:21
Wszystkich rekordów: