Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 1 czerwca 2013 22:33 wyświetleń: 615

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 2 czerwca 2013 r. - IX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj na prośbę Ojca Świętego Franciszka w kościołach katolickich całego świata, w godz. od 17.00 – 18.00 odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30. Katechezy dla dorosłych w każdą niedzielę o godz. 19.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne
  4. Zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, która odbędzie się w piątek, 7 czerwca br. Uroczysta procesja eucharystyczna rozpocznie się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta odpustowa, po której nastąpi Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

  1. W środę, czwartek i piątek podczas nabożeństwa czerwcowego będziemy wielbić Boga wraz ze św. Jadwigą Królową. Będą wystawione jej relikwie a nasze siostry poprowadzą krótką modlitwę za przyczyną św. Jadwigi, patronki sióstr, jak też patronki ewangelizacji i patronki rodzin. W dniu jej wspomnienia  w sobotę 8 czerwca, o godz. 7.00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jadwigi w intencji naszych sióstr. 
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników, w środę św. Bonifacego, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP i św. Jadwigi Królowej.
  3. Mamy pięć wolnych miejsc na pielgrzymkę do Wilna w dniach 10 – 16 czerwca. Informacje o pielgrzymkach są w bordowym zeszycie przy wyjściu. Zapisy w biurze pielgrzymkowym.
  4. Można jeszcze złożyć swoja cegiełkę na nowe drzwi do południowego portalu katedry. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które przeznaczymy na spłatę ostatnich faktur za prąd. W sumie mamy do zapłacenia ok. 20000 zł. To suma za zużycie energii w czasie przedłużającej się zimy i trwania wszystkich prac remontowych. Bardzo dziękujemy za zrozumienie. W ostatnim tygodniu zebraliśmy na tacę 7350 zł. To suma wszystkich ofiar z tacy niedzielnej, ślubów i skarbon.
  5. Rada Osiedla Stare Miasto wraz ze Szkołą Podstawową nr 63 w Szczecinie, serdecznie zaprasza rodziny z dziećmi na osiedlowy Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na terenie szkoły 63 dnia 8 czerwca w godz. 10.00 – 14.00. W programie liczne konkursy, atrakcje i nagrody.
  6. Wszystkim Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia, obfitości łask i Bożego błogosławieństwa.
utworzono : 2013-06-01 22:33
Wszystkich rekordów: