Rok 2013 19 maja 2013 08:24 wyświetleń: 608

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19 maja 2013 r. - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiaj o godz. 12.00 dzieci naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świetej. Pamiętajmy o modlitwie w ich intencji. O 10.30 będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii.
 2. W niedzielę, 19 maja br., na Jasnych Błoniach w Szczecinie, od godz. 14.00 będzie trwać promocja wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych, działającym w Szczecinie, połączona z ewangelizacją na placu. Jej zwieńczeniem będzie Msza Święta o godz. 18.00 w kościele przy ul. Królowej Korony Polskiej i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa uwielbienia i wstawiennicza.
 3. Zapraszamy na katechezy w Roku Wiary w każdą niedzielę o godz. 19.00 w katedrze.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Uroczystość Matki Kościoła – Głównej Patronki naszej Archidiecezji. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy szczególnie dziękować za dar osoby ks. bp Mariana Błażeja Kryszyłowicza, który po osiągnięciu odpowiedniego wieku przewidzianego prawem kanonicznym, złożył rezygnację z pełnienia funkcji bp. pomocniczego.
 5. W środę 22 maja zapraszamy na Mszę św. wotywną przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II. Jest możliwość złożenia własnej intencji do Mszy św. zbiorowej.
 6. Również w środę w ramach Kursu Przedmałżeńskiego zapraszamy na wykład o naprotechnologii. Może dotyczyć osób żyjących już w małżeństwie, które chca poznać współczesna i popierana przez Kościół metodę leczenia niepłodności oraz metod naturalnych regulowania poczęć, będącą alternatywą dla „in vitro”.
 7. W czwartek obchodzić będziemy nowo ustanowione święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które w kalendarzu liturgicznym będzie występowało zawsze po Niedzieli Zesłania Ducha Św. Zapraszamy na wieczorna Mszę św. i adorację najświętszego sakramentu.
 8. Zapraszamy na piękną pielgrzymkę do Wilna w dniach 10 – 16 czerwca. Informacje o pielgrzymkach są w bordowym zeszycie przy wyjściu. Zapisy w biurze pielgrzymkowym.
 9. Uprzejmie informujemy, że we wtorek, 21 maja br., o godz. 19.00 w kościele pw. Świętego KrzyŜa, przy ul. Wieniawskiego 4 w Szczecinie, odbędzie się koncert w ramach Święta Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas koncertu wystąpi Chór Uniwersytetu Szczecińskiego, Soyoung Yoon - skrzypce (laureatka I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowych im. Henryka Wieniawskiego z 2011 roku) oraz Lucyna Boguszewska - sopran. Orkiestrę Filharmonii Szczecińskiej poprowadzi Warcisław Kunc. W programie przewidziano koncert skrzypcowy D-Dur Piotra Czajkowskiego, Psalm 42 Mendelssohna oraz Zadok the Priest Haendla. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 10. Można jeszcze złożyć swoja cegiełkę na nowe drzwi do południowego portalu katedry. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.  
 11. Wszystkim Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia, obfitości łask i Bożego błogosławieństwa.
 12. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Krzysztof Kozłowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
utworzono : 2013-05-19 08:24
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: