Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 17 marca 2013 09:03 wyświetleń: 764

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17 marca 2013 r. - V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Habemus Papam. Usłyszeliśmy radosną nowinę o wyborze papieża Franciszka. To znak ze Bóg troszczy się o swój Kościół i o każdego z nas. Dam Wam Pasterzy według serca mego. Niech Papieżowi towarzyszy nasza wytrwała modlitwa i życzliwość. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za wybór papieża pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi.
 2. Dzisiaj składamy jałmużnę wielkopostną w postaci żywności do paczek świątecznych i ofiar do puszek Caritas. W imieniu rodzin które zostaną obdarowane składamy serdeczne Bóg zapłać. Pamiętajmy, że jałmużna jest sprawdzonym środkiem ubogim, który przynosi dobre owoce a Pismo Święte poucza, że: „jałmużna oczyszcza ze wszystkich grzechów”.
 3. W najbliższy wtorek uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15 i nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 11.30, 17.30 i 19.00. Zapraszamy pracowników wyższych uczelni, studentów i młodzież do udziału w Akademickiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w piątek, 22 marca br. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 na Placu Lotników i będzie zmierzać do Figury Bł. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach”.
 4. W Niedzielę Palmową rozpoczniemy rekolekcje na Progu Paschy, które wygłosi ks. prof. Henryk Wejman Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Rekolekcje odbywać się będą poza niedzielę od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy o godz. 18.00. W rekolekcjach uczestniczył będzie Ksiądz Arcybiskup.
 5. Zapraszamy na próbę scholi paschalnej, która będzie towarzyszyć liturgii Wielkiego Tygodnia, w piątek o godz. 20.00 i w sobotę o godz. 19.00.
 6. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych. Można to uczynić w zakrystii po Mszy św. i w biurze parafialnym.
 7. W księgarni jest prasa katolicka oraz świece Caritas na stół wielkanocny.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu w dniach od 8 do 15 maja. W Roku Wiary nawiedzenie Bazylik Papieskich w Wiecznym Mieście związane jest ze szczególnymi łaskami odpustu. Cena pielgrzymki to 200 euro i 700 zł. Mamy również piękne pielgrzymki do Turcji oraz do Albanii Macedonii i Czarnogóry. Zapisy w biurze pielgrzymkowym, poprzez stronę internetową i telefonicznie.   
 9. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Szczególnie dziękujemy za składane ofiary na nowe drzwi do portalu południowego katedry. Można jeszcze zabrać specjalne koperty na ofiarę. Podpisane koperty można złożyć w niedzielę na tacę lub w zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie.
 10. W dniu 19 marca br., na terenie naszego województwa, analogowy sygnał telewizji naziemnej zostanie zastąpiony sygnałem cyfrowym. Może to oznaczać konieczność dostosowania odbiorników telewizyjnych i dlatego zachęcamy do skorzystania z porady zaufanych osób”.
 11. Rada Osiedla Stare Miasto zaprasza osoby w wieku od 50+ do udziału w bezpłatnych warsztatach artystycznych mających na celu poznanie podstaw fotografii, nauki malowania, przyozdabiania przedmiotów, nauki śpiewu w chórze oraz uczestnictwa w zajęciach fitness i gimnastyce aktywacyjnej i usprawniającej. Warsztaty organizowane są przez Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szczecinie w współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto w okresie od polowy kwietnia do końca maja 2013r. Zapisy i więcej informacji w siedzibie Rady Osiedla Stare Miasto w Szczecinie ul. Mariacka 4/1 w dniach 18,19,22,26 marca 2013r. w godz. 17:00- 18:00
 12. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Adam Forczmański. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
utworzono : 2013-03-17 09:03
Wszystkich rekordów: