Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 17 lutego 2013 08:34 wyświetleń: 1987

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17 lutego 2013 r. - I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30, 17.30 i 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

W roku Wiary przybliżamy warunki uzyskiwania odpustów:  

  • Uczestniczenie w przynajmniej trzech naukach wygłaszanych podczas misji świętych lub trzech rozważaniach na temat dokumentów Soboru Watykańskiego II albo Katechizmu Kościoła Katolickiego. (Katechezy w naszej parafii odbywają się w niedziele o godz. 19.15)
  • Nawiedzenie w formie pielgrzymki którejś z bazylik papieskich, katakumb chrześcijańskich, kościoła katedralnego lub innych miejsc świętych wyznaczonych przez ordynariusza miejsca, połączone z uczestniczeniem w świętych obrzędach lub przynajmniej pozostanie przez stosowny czas w skupieniu i oddanie się pobożnemu rozmyślaniu zakończonemu odmówieniem 2 Ojcze Nasz i Wyznania Wiary w jakiejkolwiek przepisanej formie, oraz wezwaniami ku czci Matki Bożej i Świętych Apostołów lub Patronów, w zależności od okoliczności czasu i miejsca.
 1. Zgodnie z Dekretem Księdza Arcybiskupa nasza Bazylika jest Kościołem Stacyjnym Roku Wiary i można tu każdego dnia uzyskiwać odpust zupełny pod warunkiem stanu łaski uświęcającej, wolności od przywiązania do grzechu i osobistej lub wspólnotowej modlitwy. Każda modlitwa połączona z wyznaniem wiary może wiązać się z odpustem zupełnym.
 2. W piątek będziemy obchodzili święto Katedry św. Piotra Ap.. Będzie to również 22. dzień miesiąca i Msza św. w intencjach polecanych przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II. Zapraszamy do pozostawienia w drewnianej skarbonie swoich intencji dziękczynnych i błagalnych do Mszy św. zbiorowej. 
 3. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych. Można to uczynić w zakrystii po Mszy św. i w biurze parafialnym.
 4. Istnieje możliwość oglądania „na żywo” transmisji Mszy św. z katedry za pośrednictwem kamery internetowej. Należy wejść na stronę www.katedra.szczecin.pl, kliknąć ikonę „na żywo wnętrze katedry”. Jest to ułatwienie dla osób, które nie mogą uczestniczyć w eucharystii w katedrze, a także dla rodziny z daleka, która chce uczestniczyć w Eucharystii za kogoś ze swoich bliskich.
 5. W Roku wiary organizujemy pielgrzymki do różnych sanktuariów Polski i Europy. Szczególnie polecamy pielgrzymkę do Francji w kwietniu, do Włoch w maju i do Ziemi Świętej w listopadzie. Zapisy w biurze pielgrzymkowym, poprzez stronę internetową i telefonicznie.   
 6. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Mamy trochę zaległych płatności, spowodowanych większymi wydatkami w zimie. Bardzo prosimy o wsparcie. Również od dzisiaj wyłożone są koperty dla ofiarodawców nowych drzwi do Bazyliki. Ponieważ jak dotąd udało się nam zabezpieczyć ok. 30% funduszy na ten cel a całość kosztów wyliczona jest przez wykonawcę na 48000 zł. Będą to drzwi rekonstruowane ze starych przedwojennych zdjęć i materiałów archiwalnych. W prezbiterium jest umieszczona jedna stacja drogi krzyżowej. Jest to dzieło zabytkowe, które pokazujemy do akceptacji. Po renowacji i konserwacji może znaleźć się w naszej katedrze. Prosimy o opinie na ten temat.
 7. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Anna Zakrzewska, Paweł Łukasz Zduniak, Jerzy Brzeski, Genowefa Langowska
utworzono : 2013-02-17 08:34
Wszystkich rekordów: