Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 17 listopada 2013 14:56 wyświetleń: 617

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 17 listopada 2013 - XXXIII Niedziela Zwykła

  1. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 Ksiądz Arcybiskup odprawi uroczystą Mszę św. z okazji zakończenia Roku Wiary. Wezmą w niej udział delegacje wszystkich parafii naszej Archidiecezji. W kruchcie przy krzyżu misyjnym jest wyłożona „księga wiary naszego pokolenia” do której można wpisać swoje doświadczenia i postanowienia związane z Rokiem Wiary.  
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 odprawimy dodatkową Msze z udziałem członków klubu motocyklowego. Odbędzie się modlitwa za zmarłych motocyklistów i ofiary wypadków.
  3. Od poniedziałku do piątku odprawiamy dodatkową Mszę św. o godz. 16.00. Modlitwa wypominkowa codziennie piętnaście minut przed Mszą św. o godz. 12.00, 16.00, 18.00. Kartka wypominkowa z wyznaczoną datą będzie czytana danego dnia trzy razy. Msze św. za zmarłych polecanych w wypominkach są odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 16.00. Kto nie złożył jeszcze wypominek niech pamięta, że to modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące.
  4. We wtorki i czwartki o godz. 19.15 głoszone są katechezy neokatechumenalne.
  5. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Karoliny Kóżkówny, we wtorek bł. Salomei, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, w piątek św. Cecylii.
  6. W środę nowenna do Matki Bożej o godz. 17.30.
  7. W piątek Msza św. wotywna do bł. Jana Pawła II o godz. 18.00. Można złożyć swoją intencje do Mszy św. zbiorowej. Po Mszy św. będzie okazja do uczczenia relikwii bł. Papieża.
  8. W ferie zimowe organizujemy dwa wyjazdy na narty. W pierwszym tygodniu w Murzasichlu, w drugim tygodniu w Żywcu z wyjazdem na Słowację. Ten drugi szczególnie polecamy rodzinom z dziećmi. Więcej na stronach internetowych www.pielgrzymki.szczecin.pl, www.katedra.szczecin.pl
  9. Dziękujemy za ofiary w kopertach przeznaczone na dokończenie prac przy renowacji ścian zewnętrznych katedry. Za wszystkie ofiary mówimy Bóg zapłać. Pamiętamy o naszych dobrodziejach przy ołtarzu. Poszukujemy fundatora na drugą stację Drogi Krzyżowej, która jest już na ukończeniu. Wartość fundacji to 5000 zł.
  10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Stanisława Horowska, Wanda Kapinos, . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
utworzono : 2013-11-17 14:56
Wszystkich rekordów: