Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 15 czerwca 2013 21:59 wyświetleń: 540

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 16 czerwca 2013 r. - XI Niedziela Zwykła

 1. Katechezy dla dorosłych dzisiaj o godz. 19.00.
 2. Dzisiaj po Mszy św. zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o ochronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. brata Alberta Chmielowskiego, w piątek św. Alojzego Gonzagi.
 4. 22 czerwca zapraszamy na godz. 18.00 na Msze św. wotywną do bł. Jana Pawła II. Zachęcamy do składania intencji do Mszy św. zbiorowej. Po Mszy św. odbędzie się oratorium „Santo Subito” poświęcone pamięci naszego papieża.
 5. W każdą sobotę zapraszamy na koncerty organowe w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Organowego. Bilety wstępu zasilają koszty organizacyjne festiwalu.
 6. Caritas Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej zaprasza  na koncert charytatywny w niedzielę 30 czerwca 2013 r. do sali Filharmonii szczecińskiej o godz. 18.00 całkowity dochód z koncertu przeznaczony będzie na leczenie wolontariuszki Agnieszki Hajdukiewicz chorej na algo-dystrofię. Bilety w cenie 30, 50 100 zł można nabyć w kiosku  katedralnym.
 7. Dzisiaj i w następna niedzielę po każdej Mszy św. Caritas zbierać będzie ofiary do puszek na letnie kolonie dla dzieci z ubogich rodzin. W imieniu dzieci dziękujemy za dary serca.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. W ostatnim tygodniu zebraliśmy na tacę sumę 5634 zł. W prezbiterium umieszczona jest jedna z dwunastu stacji Drogi Krzyżowej. Jest to stan w jakim kupiliśmy wszystkie stacje Drogi Krzyżowej. Obecnie trwa konserwacja jednej z nich. Środek będzie w kolorze piaskowca a rama w kolorze ciemnego orzecha. Pokażemy ją po przeprowadzonych pracach.
 9. W związku z otwarciem nowego cmentarza komunalnego przy ul. Bronowickiej, w którym nie ma kaplicy pogrzebowej oraz bardzo dużej ilości odbywających się pogrzebów w kaplicy cmentarnej przy ul. Ku Słońcu, wprowadzamy w naszej parafii z dniem 1 lipca możliwość organizowania uroczystości pogrzebowych z pominięciem stacji w kaplicy cmentarnej. Pogrzeby odbywać się będą według następującego porządku: Msza św. z trumną w katedrze z oprawą muzyczną i liturgiczną, przejazd na cmentarz wynajętym autokarem lub samochodami i druga część pogrzebu przy grobie zmarłego. Zapewniamy, że taka organizacja nie wpłynie na koszty pogrzebu oraz spokojny przebieg uroczystości. Zapewni jednak pobożne i spokojne towarzyszenie modlitewne zmarłym oraz towarzyszenie najbliższym i rodzinie w ostatniej drodze ich bliskich. Jesteśmy przygotowani do obsługi pogrzebów, ponieważ działa w naszej parafii Katolicka Posługa Pogrzebowa, mieszcząca się w części piwnicznej nowej kanonii, która daje możliwość organizacji pogrzebów od pierwszych chwil po śmierci bliskich, aż do zakończenia uroczystości. Aby skorzystać z tej formy pogrzebu, należy fakt śmierci osoby bliskiej zgłosić w biurze parafii w pierwszej kolejności (zanim udamy się do biura pogrzebowego). Przy wyjściu można zabrać informacje z numerami telefonów Katolickiej Posługi Pogrzebowej. Jednocześnie zapewniamy, że wybór formy pogrzebu, jak również biura pogrzebowego, należy do najbliższych zmarłego. Jako parafia dajemy tylko możliwość, aby ostatnia posługa wiernym zmarłym, jako uczynek miłosierny co do ciała, odbywał się w sposób godny, pobożny i liturgicznie poprawny.  Zapewniamy że koszty pogrzebów organizowanych przez Katolicką Posługę Pogrzebową, mieszczą się w przyznawanym przez ZUS zasiłku pogrzebowym.
 10. Wszystkim Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia przekazujemy serdeczne życzenia, obfitości łask i Bożego błogosławieństwa.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Władysława Sakowska, Wiktoria Wilkiel, Władysław Boryszewski, Teresa Cichi. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
utworzono : 2013-06-15 21:59
Wszystkich rekordów: