Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 14 września 2013 22:23 wyświetleń: 656

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 15 września 2013 r. - XXIV Niedziela Zwykła

  1. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy Rejonowy Dzień Skupienia służby liturgicznej parafii szczecińskich. Bardzo prosimy ministrantów naszej parafii oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami o zgłoszenie się do ks. Marcina Smoligi.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Korneliusza i Cypriana, w środę św. Stanisława Kostki, w piątek św. Andrzeja Kim Taegon oraz towarzyszy męczenników, w sobotę św. Mateusza.
  3. W poniedziałek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wotywną do Ducha św. a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą. Każdy potrzebujący pomocy modlitewnej, będzie mógł być włączony do szczególnej modlitwy wstawienniczej do Ducha św.
  4. W środę dzień imienin będzie przeżywał ks. Prałat Stanisław Skibiński. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W najbliższą niedzielę przypada 22 dzień miesiąca. Z tej racji Msza św. wotywna zostanie przeniesiona na dzień następny poniedziałek 23 września o godz. 18.00.
  6. Zapowiadana w ubiegłą niedzielę Msza św. o godz. 16.00, codziennie będzie odprawiana przez cały miesiąc listopad. Pozwoli nam to zorientować się w potrzebie odprawiania Mszy św. o tej godzinie przez cały rok.
  7. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Widzimy postępujące prace na zewnątrz katedry przy konserwacji i renowacji ścian zewnętrznych od strony ambitu do Kaplicy Mariackiej włącznie. Po tych pracach pozostanie ostatni etap odbudowy katedry, polegający na przywróceniu ścianie północnej (od ul. Grodzkiej) wyglądu zbliżonego do stanu sprzed II wojny światowej. Jest już gotowa dokumentacja architektoniczna i konserwatorska oraz przygotowujemy wniosek do Ministerstwa Kultury, aby skorzystać z tzw. Projektów Norweskich. Polecamy tę sprawę modlitwie naszych drogich parafian i dobrodziejów, za których w każdą niedzielę o godz. 12.00 sprawowana jest Msza św. W tym roku przeprowadzamy jeszcze jedną wielką inwestycję polegającą na modernizacji kotłowni, w której zostaną zamontowane nowe piece kondensacyjne gazowe, oraz pompy powietrza. Korzystamy tu z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, kredytu nisko oprocentowanego oraz własnych środków.
  8. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na występ japońskiego muzyka prof. Sato – miłośnika muzyki Carla Lówego i przewodniczącego Towarzystwa Miłośników Carla Lówego w Japonii. Profesor Sato odbywa trasę koncertową w Polsce i jego pragnieniem jest zagrać na organach, w miejscu gdzie złożone jest serce tego wielkiego niemieckiego kompozytora.
  9. Życzymy wszystkim udanego tygodnia, wielu łask i Bożego błogosławieństwa.
  10. W tym tygodniu odeszła do wieczności Anna Syryca. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
utworzono : 2013-09-14 22:23
Wszystkich rekordów: