Rok 2013 14 maja 2013 18:25 wyświetleń: 730

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 12 maja 2013 r. - Wniebowstąpienie Pańskie

 

 

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa, który wywyższył naszą ludzką naturę i ukazał cel naszych dążeń - Niebo. Nieustawajmy w wysiłkach aby osiągnąć Zbawienie.
 2. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Litanią loretańską i nowenną do Ducha Świętego, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 3. W tym tygodniu w liturgi obchodzimy:
  1. Wtorek – święto św. Macieja Ap.; dzień imienin Ks. Macieja Pliszki
   i Ks. Macieja Błaszkowskiego – pamiętajmy o nich w modlitwie.
  2. Czwartek – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
 4. Za tydzień w Niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  W naszej parafii jest to dzień I Komunii Świętej. Na Mszy Św. O godz. 12.00 dzieci, po raz pierwszy będą uczestniczyły w pełni w Eucharystii. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin. Próby dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 16.00 w Katedrze.
  Również w tym dniu, na Mszy Św. O godz 10.30 dzieci z klas trzecich będą przeżywały Rocznicę przystąpienia do I Komunii Świętej.
 5. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami pielgrzymek na ten rok proponowanymi przez Biuro „Santiago“.
 6. Decyzją Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi,  z dniem 15 maja Ks. Maciej Błaszkowski został mianowany pomocą duszpasterską w parafii pw. Chrystusa Króla na Skolwinie. Dziękujemy Ks. Neoprezbiterowi, za posługę w naszej parafii, równocześnie życzymy owocnej pracy na nowej placówce.
 7. Wyrażamy naszą wdzięczność, za ofiary składane przy różnych okazjach na cele parafialne. Zapwniamy wszystkich ofiarodawców o naszej nieustannej modlitwie.
 8. W tym tygodniu odeszli do Pana: Danuta Klebeko, Łucja Pilecka, Stanisław Owczarek. Wieczny odpoczynek... .

 

 

 

utworzono : 2013-05-14 18:25
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: