Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 9 marca 2013 21:20 wyświetleń: 1809

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10 marca 2013 r. - IV Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dzisiaj złożymy nasze ofiary na utrzymanie seminarium duchownego. Klerycy będą stali z puszkami przy wyjściu z katedry. Odmówmy Zdrowaś Mario w intencjach powołań kapłańskich.
 2. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30. Wszystkich zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na wspólne nabożeństwo poza katedrą. 
 3. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. wotywna do św. Judy Tadeusza. Zachęcamy do pozostawienia intencji do Mszy św. zbiorowej.
 4. W czwartek o godz. 19.00 rozpocznie się całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach Kościoła i ojczyzny. Zapraszamy na osobistą adoracje w wolnej chwili w ciągu dnia lub w nocy.
 5. W sobotę o godz. 19.00, zapraszamy na próbę scholi paschalnej, która będzie towarzyszyć liturgii Wielkiego Tygodnia
 6. Za tydzień będzie okazja do złożenia jałmużny wielkopostnej w postaci żywności do paczek świątecznych i ofiar do puszek Caritas. Pamiętajmy, że jałmużna należy do wielkopostnych praktyk duchowych i jak poucza Pismo święte: „gładzi wiele grzechów”. Na stoisku Caritas przez całą niedzielę będzie można złożyć swoje dary dla potrzebujących pomocy.
 7. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy świętych. Można to uczynić w zakrystii po Mszy św. i w biurze parafialnym.
 8. Istnieje możliwość oglądania „na żywo” transmisji Mszy św. z katedry za pośrednictwem kamery internetowej. Należy wejść na stronę www.katedra.szczecin.pl, kliknąć ikonę „na żywo wnętrze katedry”. Jest to ułatwienie dla osób, które nie mogą uczestniczyć w eucharystii w katedrze, a także dla rodziny z daleka, która chce uczestniczyć w Eucharystii za kogoś ze swoich bliskich.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Rzymu w dniach od 8 do 15 maja. W Roku Wiary nawiedzenie Bazylik Papieskich w Wiecznym Mieście związane jest ze szczególnymi łaskami odpustu. Cena pielgrzymki to 200 euro i 700 zł. Zapisy w biurze pielgrzymkowym, poprzez stronę internetową i telefonicznie.   
 10. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Szczególnie dziękujemy za składane ofiary na nowe drzwi do portalu południowego katedry. W dwie ostatnie niedziele zebraliśmy ok. 2000 zł. Otrzymaliśmy również darowiznę na ten cel w wysokości 10000 zł od EuroAfriki i 5000 zł od PŻM. Razem z darowiznami od osób prywatnych mamy zebrane 30000 zł. Koszt wykonania i montażu drzwi to suma 48000 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie.
 11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Wysocka i Marcin Michalak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
utworzono : 2013-03-09 21:20
Wszystkich rekordów: