Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 9 lutego 2013 19:15 wyświetleń: 2167

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 10 lutego 2013 r. - V Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w środę popielcową w katedrze o godz. 7.00, 12.00, 16.00, 18.00. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 11.30, 17.30 i 19.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.
 2. W poniedziałek wspominamy Matkę Bożą z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na msze św. o godz. 12.00 osoby starsze, cierpiące oraz członków ich rodzin i opiekunów. W czasie Mszy św. udzielimy sakramentu chorych. Sakrament ten może przyjąć osoba będąca w stanie łaski uświęcającej, która sakrament chorych przyjmowała dawno a obecnie jest w nowym doświadczeniu choroby i cierpienia.
 3. W poniedziałek zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie formacyjne
 4. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy katechetów pracujących w szkołach naszej parafii na spotkanie wielkopostne.
 5. W roku Wiary przybliżamy warunki uzyskiwania odpustów:  

  Zgodnie z Dekretem Księdza Arcybiskupa nasza Bazylika jest Kościołem Stacyjnym Roku Wiary i można tu każdego dnia uzyskiwać odpust zupełny pod warunkiem stanu łaski uświęcającej, wolności od przywiązania do grzechu i osobistej lub wspólnotowej modlitwy. Każda modlitwa połączona z wyznaniem wiary może wiązać się z odpustem zupełnym.
  • Uczestniczenie w przynajmniej trzech naukach wygłaszanych podczas misji świętych lub trzech rozważaniach na temat dokumentów Soboru Watykańskiego II albo Katechizmu Kościoła Katolickiego. (Katechezy w naszej parafii odbywają się w niedziele o godz. 19.15)
  • Nawiedzenie w formie pielgrzymki którejś z bazylik papieskich, katakumb chrześcijańskich, kościoła katedralnego lub innych miejsc świętych wyznaczonych przez ordynariusza miejsca, połączone z uczestniczeniem w świętych obrzędach lub przynajmniej pozostanie przez stosowny czas w skupieniu i oddanie się pobożnemu rozmyślaniu zakończonemu odmówieniem 2 Ojcze Nasz i Wyznania Wiary w jakiejkolwiek przepisanej formie, oraz wezwaniami ku czci Matki Bożej i Świętych Apostołów lub Patronów, w zależności od okoliczności czasu i miejsca.
 6. W Roku wiary organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Zapisy jeszcze w tym tygodniu w biurze pielgrzymkowym.   
 7. We czwartek wspominamy świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy.
 8. Uprzejmie informujemy, że w dniach od 26 do 28 lutego br. w parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadzi Ks. John B. Bashobora. Ten duchowny afrykański ma szczególny charyzmat modlitwy o uzdrowienie.
 9. Decyzją Księdza Arcybiskupa ks. Wojciech Chuchała, z dniem dzisiejszym został mianowany administratorem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie koło Polic. Dziękujemy mu za ponad dwuletnią współpracę i posługę w naszej parafii.
 10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Sylwestra Bestry, Anna Zakrzewska, Paweł Zduniak
utworzono : 2013-02-09 19:15
Wszystkich rekordów: