Katedra Live

PROJEKT

Rok 2013

Rok 2013 30 listopada 2013 16:05 wyświetleń: 803

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 1 grudnia 2013 - I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Ks. Kan. Stanisław Włodek zmarł w szpitalu na Pomorzanach, 29 listopada. Uroczystości pogrzebowe będą przebiegały według następującego porządku:

- poniedziałek, godz. 17.00 różaniec w intencji zmarłego kapłana, godz. 17.30 nieszpory za zmarłych, godz. 18.00 Msza św. żałobna w obecności kapłanów z dekanatu i gości.

- wtorek, godz. 10.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa. Po Mszy św. przejazd na cmentarz i złożenie ciała ks. Stanisława w grobowcu kapłańskim (blisko bramy głównej). Po Mszy św. będą czekały autobusy, które chętnych zawiozą na cmentarz a potem przywiozą pod katedrę.   

Ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek przeznaczymy na Msze św. gregoriańskie w intencji śp. ks. Stanisława, które zaczniemy odprawiać od poniedziałku.

  1. Ks. Kan. Stanisław Włodek, urodził się 5 kwietnia 1935 r. w Brzeźnicy Książęcej na Lubelszczyźnie, święcenia kapłańskie przyjął 14 maja 1961 r. Pracował jako wikariusz w Połczynie Zdroju, w Gorzowie Wlkp w katedrze, w parafii św. Stanisława Kostki w Szczecinie. Był proboszczem w parafii św. Trójcy na Krzekowie, w Strzelewie, Zielinie i Żabnicy. Od września 2009 roku, przebywał jako emeryt w naszej parafii. Pełnił posługę gorliwego spowiednika, ceniliśmy Go również za ciekawe kazania. Dziękujemy za jego obecność w naszej wspólnocie i otrzymane od Niego dobro. Będzie nam Go bardzo brakowało. Niech nasza wdzięczność zamieni się w modlitwę za spokój Jego duszy.
  2. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które głosi ks. Bp. Kazimierz Wielikosielec z diecezji Pińskiej na Białorusi. Nauki Rekolekcyjne potrwają do środy w czasie Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę w te dni (oprócz poniedziałku) przeznaczymy na potrzeby misyjne diecezji Pińskiej. Będzie to nasz wkład w akcję Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 
  3. Od poniedziałku rozpoczynamy roraty, codziennie o godz. 6.30. Tradycyjnie po Mszy św. zapraszamy wszystkich na drożdżówkę i ciepłe kakao.
  4. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00. W pierwszy piątek i sobotę odwiedzimy chorych w domach. Można zgłosić chęć odwiedzin księdza dziś w zakrystii. Zmiana tajemnic Żywego Różańca i Msza św. w sobotę o godz. 18.00.
  5. Dziękujemy za ofiary składane w wypominkach w wysokości 5500 zł. Przeznaczyliśmy je na wymianę kotłów do ogrzewania kanonii i katedry. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na prace konserwatorskie katedry. Było ich 12500 zł. Za wszystkie ofiary, które są darami serca naszych dobrodziejów dziękujemy. Wierzymy, że to dobro zostanie zapisane w niebie.
  6. Dzisiaj Caritas kwestuje na pomoc dla dotkniętych kataklizmem Filipin.
utworzono : 2013-11-30 16:05
Wszystkich rekordów: