Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 26 sierpnia 2012 10:27 wyświetleń: 1075

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła 26.08.2012

Dzisiaj modlitwą i ofiarami składanymi do puszek wspomagamy ofiary huraganów, które w minionym tygodniu przeszły nad naszym województwem. Kwestę przeprowadza Caritas naszej archidiecezji.

Witamy dziś nowego wikariusza ks. Marcina Smoligę, który przychodzi do nas z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie. Ks. Marcin będzie pracował z ministrantami. Ich grono będzie otoczone w tym roku szczególną troską naszej parafii. Już dziś zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Również praktykę w naszej parafii rozpoczyna dk. Maciej Błaszkowski.

Zapraszamy na nowennę w środę o godz. 17.30 i Mszę św. w intencjach nowennowych. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po wieczornej Mszy św. w sobotę.

Dziękujemy za odpowiedź na apel Caritas w sprawie akcji „tornister pełen uśmiechu”. Prosimy osoby, które zabrały plecaki o dostarczenie ich najpóźniej w następna niedzielę.

30 sierpnia obchodzić będziemy 32. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych w Szczecinie. O godz. 12.00 odbędzie się apel pod Tablicą Poległych Stoczni Szczecińskiej, od godz. 15.00 w siedzibie IPN przy ul. Piotra Skargi otwarcie wystawy „Szczeciński Sierpień 1980” i panel dyskusyjny a o godz. 18.00 uroczysta Msza św. w naszej katedrze.

W listopadzie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Informacje i zapisy codziennie w biurze pielgrzymkowym.

W najbliższą sobotę o godz. 20.00 zakończymy festiwal organowy. Zapraszamy na wyjątkowy koncert z muzyką Carla Lowego. Wstęp wolny.

Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby trwających prac konserwatorskich katedry, jak również za ofiary składane co tydzień na tacę. Poszukujemy również fundatora na zrekonstruowane drzwi południowego wejścia do katedry (są to drzwi od strony ul. Wyszyńskiego, wzdłuż elewacji poddanej w ostatnich latach pracom konserwatorskim. Nowe drzwi to ostatni etap tych prac. Niestety wydatek określany jako niekwalifikowany, jest po stronie parafii. Koszt wykonania i montażu to 48 000 zł.  Za dary serca mówimy Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie w intencji dobroczyńców Bazyliki.

Wszystkim wypoczywającym życzymy miłego pobytu w naszym mieście i udanego urlopu.

W tym tygodniu pożegnaliśmy Helenę Kasiewicz, Zygmunta Olejniczaka. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

utworzono : 2012-08-26 10:27
Wszystkich rekordów: