Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 5 lipca 2012 14:13 wyświetleń: 1078

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela Zwykła 1.07.2012

Od jutra, przez cały lipiec i sierpień, nie będzie Mszy św. w tygodniu o godz. 8.30 a biuro parafialne będzie czynne w środy i czwartki przed południem i popołudniu.

Decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity, ks. Paweł Ostrowski kończy trzyletnią pracę w naszej parafii i od dzisiaj jest mianowany proboszczem nowopowstałej parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Reptowie k. Kobylanki. Pożegnanie ks. Pawła w naszej parafii nastąpi w niedzielę 15 lipca o godz. 12.00

W każda sobotę o godz. 20.00 odbywają się koncerty organowe. Bilety – cegiełki na rzecz spłaty organów w cenie 10 zł i 20 zł do nabycia przed koncertem.

W przyszłą sobotę o godz. 18.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W listopadzie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapraszamy do biura pielgrzymkowego czynnego codziennie od godz. 10.00 – 17.00.

Dziękujemy za dary serca złożone na kolonie letnie Caritas dla dzieci z najuboższych rodzin.

Trwają przygotowania do uroczystego odpustu i 4 Jarmarku Jakubowego. Okazja do świętowania jest szczególna ponieważ w tym roku przypada 825 rocznica pierwszego kościoła św. Jakuba na tym miejscu. Wydarzenia religijne poprzedzą rekolekcje jakubowe, które poprowadzi ks. Frank Mbida Kameruńczyk, który studiował teologię w Polsce. W niedziele 22 lipca uroczystej Mszy św. jubileuszowej przewodniczył będzie Ks. Abp Ludwig Schick z Bambergu. Sam dzień odpustu 25 lipca poprzedzą rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez charyzmatycznych ojców Antonello i Enrike z Brazylii wraz ze wspólnotą Przymierza Miłosierdzia. Szczegółowy program podamy po ostatecznej korekcie. Prosimy o fanty do loterii Caritas. Może ktoś ma dostęp do różnego rodzaju drobnych przedmiotów jak długopisy, breloczki, kubki i inne których różne firmy produkują bardzo wiele na swoja promocję. Prosimy o taką pomoc. Również jak co roku poprosimy panie o upieczenie ciast.

Zapraszamy do sklepiku przed katedrą po prasę katolicką. Niedzielę z dodatkiem Kościół nad Odrą i Bałtykiem i Gościa Niedzielnego. Są również inne ciekawe wydawnictwa i dewocjonalia. Pamiątki na Pierwszą Komunię, Bierzmowanie, Chrzest św. Zapraszamy po Mszy świętej na dobrą kawę i lody do naszej kawiarenki przed katedrą.

Dziękujemy za składane ofiary na rzecz prac konserwatorskich i malowania wnętrza katedry. W tej chwili kończą się prace w trzech pierwszych kaplicach. Kaplica Ludzi Morza jest pomalowana pierwszy raz właściwym kolorem. Ofiary na prace konserwatorskie można składać w specjalnych kopertach, które są wyłożone przy wyjściu z katedry. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy 500 zł na ten cel. Za wszystkie dary serca mówimy Bóg zapłać i odwzajemniamy codzienną modlitwą.

W tym tygodniu do wieczności odszedł: Józef Kucharski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

utworzono : 2012-07-05 14:13
Wszystkich rekordów: