Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 26 czerwca 2012 14:38 wyświetleń: 1072

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła 24.06.2012

Dzisiaj obchodzimy uroczystość św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin naszego Księdza Proboszcza. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

Od 2 lipca nie będzie Mszy św. w tygodniu o godz. 8.30 a biuro parafialne będzie czynne w środy i czwartki przed południem i popołudniu.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi z okazji 40. rocznicy powstania Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, która odbędzie się w czwartek, 28 czerwca br., w katedrze o godz. 18.00.

Ksiądz Stanisław Włodek na skutek nieszczęśliwego wypadku przebywał w tym tygodniu w szpitalu. Teraz wymaga stałej opieki pielęgniarskiej. Bardzo prosimy o pomoc osoby dysponujące czasem w ciągu dnia.

W każdą sobotę o godz. 20.00 odbywają się koncerty organowe. W przyszłą sobotę wystąpi chór z Korei Południowej a za organami zasiądzie  Ralph Cuper z Anglii. Bilety – cegiełki na rzecz spłaty organów w cenie 10 zł i 20 zł do nabycia przed koncertem.

Pożegnaliśmy wczoraj ks. Pawła Bernackiego, który zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa rozpocznie studia specjalistyczne z dziedziny teologii na Akademii Katolickiej w Paryżu.

W listopadzie organizujemy 8 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapraszamy do biura pielgrzymkowego czynnego codziennie od godz. 10.00 – 17.00.

Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na kolonie letnie organizowane przez Caritas dla dzieci z ubogich rodzin. Prosimy o dary serca.

Zapraszamy do sklepiku przed katedrą po prasę katolicką. Niedzielę z dodatkiem Kościół nad Odrą i Bałtykiem i Gościa Niedzielnego. Są również inne ciekawe wydawnictwa i dewocjonalia. Pamiątki na Pierwszą Komunię, Bierzmowanie, Chrzest św. Zapraszamy po Mszy świętej na dobrą kawę i lody do naszej kawiarenki przed katedrą.

Dziękujemy za składane ofiary na rzecz prac konserwatorskich i malowania wnętrza katedry. W tej chwili kończą się prace w trzech pierwszych kaplicach. Kaplica Ludzi Morza jest pomalowana pierwszy raz właściwym kolorem. Ofiary na prace konserwatorskie można składać w specjalnych kopertach, które są wyłożone przy wyjściu z katedry. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy 500 zł na ten cel. Za wszystkie dary serca mówimy Bóg zapłać i odwzajemniamy codzienną modlitwą.

Wszystkim gościom odwiedzającym nasze miasto i naszą świątynię życzymy miłego wypoczynku. Dzieci szkół podstawowych zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek o godz. 9.00.

utworzono : 2012-06-26 14:38
Wszystkich rekordów: