Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 30 grudnia 2012 09:18 wyświetleń: 1458

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 grudnia 2012 Niedziela Świętej Rodziny

Jutro zakończenie starego roku. Zapraszamy na Mszę św. wyjątkowo o godz. 17.00 i na nabożeństwo dziękczynne.

 1. W Nowy Rok zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 i 21.00. Jest to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i każdy wierzący ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św.
 2. W najbliższą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli. Msze św. z poświęceniem kredy, kadzidła i wody jak w każdą niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 21.00
 3. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) przypomina, że osoby wszystkich narodowości, podobnie jak Trzej Królowie, są powołane do oddawania czci Chrystusowi. W tym dniu pragniemy szczególną modlitwą otoczyć wszystkich obcokrajowców, którzy mieszkają lub czasowo przebywają w naszym mieście, aby wraz z nami mogli odkrywać Chrystusa i czuć się wśród nas jak we własnej Ojczyźnie. Zapraszamy zatem wszystkich cudzoziemców i ich rodziny do udziału w Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w ich intencji, która odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia o godz. 12.00. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga”. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, odbędzie się również III Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka), który wyruszy o godz. 13.30 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać Aleją Papieża Jana Pawła II na Plac Orła Białego, gdzie „Trzej Królowie” złożą pokłon Dzieciątku Jezus. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, a szczególnie dzieci z rodzicami.
 4. 6 stycznia o godz. 16.30 zapraszamy na koncert kolęd chórów kościelnych Szczecina, w tym również naszego chóru Lutnia.
 5. Dzisiaj przy wyjściu można wspomóc małą Paulinkę i jej rodziców, którzy zbierają ofiary na kolejną kosztowną operację Paulinki, która będzie przeprowadzona w Hamburgu. W ubiegłym roku wspieraliśmy tę rodzinę, co pozwoliło odbyć pierwszą operację Paulinki. W ich imieniu mówimy Bóg zapłać.
 6. W tym tygodniu wspominamy: w środę świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.
 7. W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy serdecznie na Mszę świętą o godz. 18.00 sprawowanej w intencji kapłanów, a o godz. 19.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu. Tym razem będziemy się modlić w duchu radości Bożego Wcielenia. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy i kolędowania przy Bożej Dziecinie, On chce w swym nieskończonym miłosierdziu obdarzać nas pokojem i radością, przyjdźmy zaczerpnąć z tego ubogiego, a jakże bogatego we wszelką łaskę żłóbka. Zaproszenie to w szczególny sposób kierujemy do młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 8. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 z Godziną Miłosierdzia. W sobotę odwiedziny chorych. Można zgłosić osoby potrzebujące, aby raz w miesiącu kapłan przyszedł do domu z posługą chorym. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę po wieczornej Mszy św.
 9. Kolędę w naszych domach rozpoczniemy od 7 stycznia po Uroczystości Trzech Króli.
 10. Zachęcamy, aby zamawiać intencje Mszy świętych na cały rok. Można zaplanować Msze św. gregoriańskie.
 11. Przygotowaliśmy kilka ciekawych pielgrzymek po Europie i po Polsce. Zachęcamy aby zapoznać się z programem. W zakrystii jest katalog ze wszystkimi pielgrzymkami.
 12. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Podajemy do wiadomości, że w tym roku jest możliwość odpisywania 1% podatku na rzecz katedry. W deklaracji PIT należy wpisać numer KRS podany na afiszach i ulotkach. Wszystkim chętnym deklarujemy pomoc w wypełnieniu deklaracji PIT, należy tylko przynieść dokumenty do sekretariatu parafii. Pamiętajmy, że taka pomoc pomoże nam planować kolejne inwestycje związane z odbudową katedry. W tym roku chcemy przygotować dokumentację architektoniczną do przebudowy ściany północnej katedry (od ul. Grodzkiej), aby nadać jej gotycki wygląd nawiązujący do stanu sprzed wojny.
 13. Jest dobra wiadomość dla kobiet poszukujących pracy w  wieku od 18 – 25 lat w zakresie gastronomi. Informacje szczegółowe można uzyskać w zakrystii.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Jerzy Budzyński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

utworzono : 2012-12-30 09:18
Wszystkich rekordów: