Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 18 listopada 2012 13:34 wyświetleń: 1369

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zw. 18.11.2012

1. W sobotę, 24 listopada br., Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga obchodzi X rocznicę sakry biskupiej. W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w katedrze o godz. 12.00. Zjednoczeni we wspólnocie wiary podczas tej liturgii pragniemy otoczyć Pasterza naszej Archidiecezji modlitwą i z wdzięcznością złożyć najlepsze życzenia.

2. Zapraszamy na codzienną modlitwę wypominkową o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w  wypominkach. Można jeszcze wziąć kartę wypominkową i z zapisanymi imionami zmarłych złożyć na tacy lub w zakrystii. Dziękujemy za składane ofiary.

3. W każdą niedzielę o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych, opierające się na wspólnym czytaniu i komentowaniu Katechizmu Kościoła Katolickiego. Katechezy odbywają się w katedrze, o godz. 19.15.

4. 22 listopada w czwartek Msza św. wotywna do Bł. Jana Pawła II oraz wspomnienie św. Cecylii. Zapraszamy na Msze św. w intencji zmarłych chórzystów i dyrygentów chóru Lutnia.

9. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. W kiosku przy wyjściu są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny oraz opłatki.

10. Dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Kończy się projekt renowacji wnętrza świątyni. Wszystkim, którzy złożyli swoją cegiełkę na ten cel wyrażamy nasza wdzięczność i modlimy się o Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców. Dziękujemy również za ofiary wypominkowe w  wysokości 6500 zł, które przeznaczymy na doraźną naprawę, zniszczonego przez nieznanych sprawców systemu grzewczego katedry i kanonii.   

Od 3 grudnia zaczniemy odprawiać Msze święte codziennie w nawie głównej katedry. Roraty codziennie odprawiane będą o godz. 6.30 a po nich zapraszamy, podobnie jak w ubiegłym roku na drożdżówki, kakao i kawę.

11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Władysław Fit, Barbara Kornas, Tadeusz Ptaszyński. Zofia Metrycka. Wieczny odpoczynek…

utworzono : 2012-11-18 13:34
Wszystkich rekordów: