Rok 2012 14 listopada 2012 11:36 wyświetleń: 1265

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI Niedziela Zw. 11.11.2012

1. Dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę, z udziałem władz państwowych pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi, zostanie odprawiona o godz. 10.00. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie Marszu Niepodległości, który przejdzie pod pomnik Józefa Piłsudskiego.

2. W sobotę, 24 listopada br., Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga obchodzi X rocznicę sakry biskupiej. W tym dniu zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej w katedrze o godz. 12.00. Zjednoczeni we wspólnocie wiary podczas tej liturgii pragniemy otoczyć Pasterza naszej Archidiecezji modlitwą i z wdzięcznością złożyć najlepsze życzenia.

3. Zapraszamy na codzienną modlitwę wypominkową o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w  wypominkach. Można jeszcze wziąć kartę wypominkową i z zapisanymi imionami zmarłych złożyć na tacy lub w zakrystii. Dziękujemy za składane ofiary.

4. Dzisiaj ks. Marcin Smoliga obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

5. W każdą niedzielę o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych, opierające się na wspólnym czytaniu i komentowaniu Katechizmu Kościoła Katolickiego. Katechezy odbywają się w katedrze, o godz. 19.15.

6. We wtorki i piątki o godz. 19.00 zapraszamy na katechezy neokatechumenalne mające na celu pogłębienie naszej wiary.

7. W środę o godz. 19.00 w ramach nauk przedmałżeńskich odbędzie się wykład o naprotechnologii, szeroko rozumianej dziedzinie przeciwdziałania niepłodności oraz metod naturalnych planowania rodziny. Bardzo serdecznie zapraszamy nie tylko pary uczestniczące w kursie przedmałżeńskim.

8. W następną niedzielę dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej proszone są o przyniesienie do poświęcenia medalików.

9. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Dzisiaj prasa wyłożona jest na stoliku przy wyjściu. Opłaty prosimy pozostawić w skarbonie

10. Dziękujemy za składane ofiary na dokończenie prac konserwatorskich i renowacyjnych wewnątrz katedry. Wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. Wszystkich polecamy Bogu w Mszach św. i w codziennym różańcu.

11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Anna Jędraszewska, Barbara Kornas, Tadeusz Ptaszyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

utworzono : 2012-11-14 11:36
cofnij drukuj do góry
Wszystkich rekordów: