Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 4 listopada 2012 10:03 wyświetleń: 1708

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI Niedziela Zw. 04.11.2012

1. Zapraszamy na codzienną modlitwę wypominkową o godz. 17.30 i codzienną Mszę św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w  wypominkach. Dzisiaj wyłożyliśmy następna serie kart, które nie maja własnej daty. Prosimy wpisując imiona i nazwiska zmarłych określić dogodną dla siebie datę. Dziękujemy za składane ofiary, które przeznaczymy na naprawę zniszczonego ogrzewania parafii.

2. „Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z okazji 94. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zostanie ona odprawiona w niedzielę, 11 listopada, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 10.00. Uroczystej liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita

Szczecińsko-Kamieński. Zapraszamy wiernych miasta Szczecina do udziału we wspólnej modlitwie, w której będziemy zawierzać Bogu przyszłość naszej Ojczyzny. Ponadto Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza do udziału w Szczecińskim Marszu Niepodległości, który rozpocznie się o godz. 15.00

na Placu Orła Białego. Uczestników Marszu zapraszamy do udziału we Mszy Świętej, która odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej o godz. 14.00”. (zwracamy uwagę, że Msza św. za ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 10.00 a nie tak jak zwykle w niedzielę o godz. 10.30).

3. W przyszłą niedziele ks. Marcin Smoliga będzie obchodził swoje imieniny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18.00.

4. Przez osiem dni w katedrze otwarta jest krypta Biskupów Szczecińsko – Kamieńskich. W te dni można uzyskiwać odpust zupełny ofiarując go tylko za osobę zmarłą, pod warunkiem nabożnego odwiedzenia cmentarza lub krypty i modlitwy w intencji zmarłych. 

5. Kandydatów do bierzmowania z klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 na spotkanie formacyjne.

6. We wtorki i piątki o godz. 19.00 zapraszamy na katechezy neokatechumenalne mające na celu pogłębienie naszej wiary.

7. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

8. W każdą niedzielę o godz. 19.15 serdecznie zapraszamy na katechezy dla dorosłych, opierające się na wspólnym czytaniu i komentowaniu Katechizmu Kościoła Katolickiego. Katechezy odbywają się w katedrze, o godz. 19.15.

9. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. W kiosku można również zakupić znicze na groby naszych bliskich.

10. Dziękujemy za składane ofiary na dokończenie prac konserwatorskich i renowacyjnych wewnątrz katedry. Wszystkim ofiarodawcom mówimy Bóg zapłać. Wszystkich polecamy Bogu w Mszach św. i w codziennym różańcu.

utworzono : 2012-11-04 10:03
Wszystkich rekordów: