Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 13 października 2012 22:06 wyświetleń: 1345

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zw. 14.10.2012

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Papież rodziny”. Po Mszy św. zbieramy do puszek ofiary na stypendia fundowane dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Prosimy o hojność. W kruchcie można zakupić znicz pamięci, który prosimy ustawiać przy tablicy upamiętniającej pobyt Ojca Świętego w naszej katedrze, po lewej stronie od ołtarza.

2. W poniedziałek, 15 października, będziemy obchodzić IX Dzień Dziecka Utraconego. W związku z tym zapraszamy wszystkich przeżywających żałobę po stracie dziecka na wspólne nabożeństwo różańcowe, które odbędzie się w tym dniu na Cmentarzu Centralnym przy Pomniku Dziecka Utraconego (kwatera 80 f, blisko wejścia od ul. Wierzbowej), o godz. 16.00.

3. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. z okazji 3. rocznicy śmierci ks. abp. Mariana Przykuckiego.

4. „Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga serdecznie zaprasza wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich i duszpasterzy wyższych uczelni oraz wszystkich studentów miasta Szczecina na uroczystą Mszę Świętą w ich intencji, inaugurującą nowy rok akademicki. Zostanie ona odprawiona w przyszłą niedzielę, 21 października, o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa”.

5. Rozpoczęty Rok Wiary daje możliwość uzyskiwania odpustów zupełnych pod zwykłymi warunkami. Mogą je uzyskiwać wierni, którzy w okresie od 11 października br. do 24 listopada 2013 roku:

  • wezmą udział w co najmniej w trzech konferencjach misji świętych lub co najmniej trzech wykładach na temat dokumentów II Soboru Watykańskiego i artykułów Katechizmu Kościoła Katolickiego, w jakimkolwiek kościele lub stosownym miejscu.
  • za każdym razem, gdy odbędą pielgrzymkę do którejś z bazylik papieskich, katakumb chrześcijańskich czy sanktuarium wskazanego przez ordynariusza miejsca z okazji Roku Wiary i wezmą tam udział w nabożeństwie, bądź będą się modlić, medytować, kończąc modlitwą „Ojcze nasz”, Wyznaniem Wiary, wezwaniem do Matki Bożej lub świętych.
  • w dniach wyznaczonych z okazji Roku Wiary przez ordynariusza, zgromadzą się na uroczystej Eucharystii lub liturgii godzin, dodając Wyznanie Wiary.
  • w dniu dowolnie wybranym podczas Roku Wiary na pobożne nawiedzenie baptysterium lub innego miejsca, w którym otrzymali chrzest, jeśli odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

6. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Spotkania odbywają się z księdzem Marcinem. Prosimy o kontakt w zakrystii.

7. Od dzisiejszej niedzieli, serdecznie zapraszamy na cotygodniowe katechezy dla dorosłych, opierające się na wspólnym czytaniu i komentowaniu Katechizmu Kościoła Katolickiego. Katechezy odbywają się w katedrze, o godz. 19.15. W przyszłą niedziele katedralny chór Lutnia zaprasza na swoją Mszę św. jubileuszową o godz. 12.00. Wszystkim chórzystom i pani dyrygentce dziękujemy za zaangażowanie w niedzielne i świąteczne liturgie.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w listopadzie. Informacje i zapisy codziennie w biurze pielgrzymkowym.

9. Jest sporo wolnych intencji w tym tygodniu i w następnych. Zachęcamy, aby zamawiać intencje dziękczynne, błagalne za żyjących z okazji różnych rocznic, rodzinnych wydarzeń, również za zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu. Od jutra rozpoczniemy odprawianie 30 Mszy św. zbiorowych. Przy wyjściu jest wyłożony terminarz. Kto nie dołączył swoich bliskich zmarłych może to uczynić dziś po każdej Mszy św. w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Dziękujemy za składane ofiary na dokończenie prac konserwatorskich i renowacyjnych wewnątrz katedry. Niestety w ostatnim czasie dokonano kradzieży i dewastacji instalacji miedzianej ogrzewania. Zostały bezpowrotnie zniszczone baterie słoneczne i pompy ciepła. Za kilka miedzianych rurek sprawcy w skupie złomu dostali kilkaset złotych, my musimy naprawić instalację za kilkadziesiąt tysięcy. Jak dotąd nie mamy w kanonii ogrzewania ani ciepłej wody. Prosimy o pomoc i ofiary na ten cel. Wydatek ten jest dziś dla nas nie do udźwignięcia. Prosimy o dary serca, które w przyszłą niedziele można złożyć na tacę. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i mówimy Bóg zapłać. Wybaczamy również sprawcom tego czynu. Wszystkich polecamy Bogu w Mszach św. i w codziennym różańcu.

12. W tym tygodniu odszedł do wieczności: Piotr Dąbrowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

utworzono : 2012-10-13 22:06
Wszystkich rekordów: