Katedra Live

PROJEKT

Rok 2012

Rok 2012 7 października 2012 07:46 wyświetleń: 1461

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela Zwykła 07.10.2012

1. Dzisiaj o godz. 12.00 odbędzie się regionalne spotkanie podwórkowych kółek różańcowych dzieci z udziałem Madzi Buczek. O godz. 14.00 spotkanie Rodziny Żywego Różańca z całej Archidiecezji. Uroczystość dzisiejsza będzie transmitowana przez radio Maryja i retransmitowana w Telewizji Trwam. 

2. Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi po której nastąpi ekumeniczna modlitwa i pochówek serca Carla Lewe.

3. Komunikat kurii. Zapraszamy na inaugurację Roku Wiary w czwartek w czasie Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00. Kto chciałby pojechać do Pyrzyc proszony jest o kontakt z nami w zakrystii.

4. Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17.30. Dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 i Msza św. o godz. 18.00 we wszystkich złożonych w nowennie intencjach. W czwartek Msza św. wotywna do św. Judy Tadeusza patrona spraw trudnych. Można złożyć swoją intencję do wspólnej modlitwy. Dzisiaj i w następną niedzielę można złożyć intencję do 30 Mszy świętych zbiorowych za zmarłych, które zaczniemy odprawiać 15 października. Imiona lub nazwiska zmarłych oraz ofiary należy złożyć w drewnianej skarbonie przy wyjściu.

5. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Spotkania odbywają się z księdzem Marcinem. Prosimy o kontakt w zakrystii.

6. Od przyszłej niedzieli, 14 października, serdecznie zapraszamy na cotygodniowe katechezy dla      dorosłych, opierające się na wspólnym czytaniu i komentowaniu Katechizmu Kościoła Katolickiego. Katechezy będą odbywać się w katedrze, w każdą niedzielę o godz. 19.15.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w listopadzie. Informacje i zapisy codziennie w biurze pielgrzymkowym.

8. Jest sporo wolnych intencji w tym tygodniu i w następnych. Zachęcamy, aby zamawiać intencje dziękczynne, błagalne za żyjących z okazji różnych rocznic, rodzinnych wydarzeń, również za zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Ze względu na Tydzień Miłosierdzia, dzisiaj Caritas przeprowadza kwestę na swoją statutową działalność. Caritas naszej parafii prowadzi magazyn żywności wydawanej dwa razy w tygodniu, bank chleba wydawanego dwa razy w tygodniu, dzięki życzliwości piekarni Lwowska z Mierzyna i Kruszynka z Gryfina. Dofinansowuje najbiedniejszym rodzinom rachunki za prąd, gaz. Refunduje leki. Prosimy o wdowi grosz na ten cel.

10. Dziękujemy za składane ofiary na dokończenie prac konserwatorskich i renowacyjnych wewnątrz katedry. Z radością informujemy, że otrzymaliśmy dotacje z Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 20000 zł na kolejny etap renowacji elewacji zewnętrznej katedry. Dziękujemy Panu Marszałkowi, Wicemarszałkowi oraz pracownikom Wydziału Kultury. Poszukujemy fundatorów drzwi zewnętrznych południowych do katedry. Ostatnio zgłosił się fundator, który zadeklarował sumę 10000 zł. Potrzeba jeszcze 38000 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i mówimy Bóg zapłać. Wszystkich polecamy Bogu w Mszach św. i w codziennym różańcu.

10. W tym tygodniu odeszli do wieczności: Bohdan Tronczyński, Irena Pieszak, Zdzisław Ruciński, Oskar Łotarewicz, Barbara Cezak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

utworzono : 2012-10-07 07:46
Wszystkich rekordów: